cinema.pl Artykuły

wtorek, 26 styczeń 2021 17:09

"120 uderzeń serca" przez trzy dni gramy dla WOŚP

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Platforma kin studyjnych MOJEeKINO oraz sztab WOŚP przy Uniwersytecie Medycznym w Wrocławiu grają wspólnie w tym roku dla Orkiestry do „Finału z głową”.

 

Celem tegorocznego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z uwagi na pandemiczną rzeczywistość tym razem całe wydarzenie zostało przeniesione do sfery online! 

I tak 43 kina studyjne wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, Dyskusyjnym Klubem Filmowym DKF Politechnika, Gutek Film oraz Stowarzyszeniem Kin Studyjnych mają przyjemność zaprosić Was na wyjątkowy pokaz filmu „120 uderzeń serca” w reżyserii Robin’a Campillo - produkcji nagrodzonej Grand Prix MFF w Cannes 2017 oraz zdobywcy 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny. 

W dniach 29-31 stycznia na platformie Mojeekino.pl pojawi się możliwość nabycia 48-godzinnego dostępu do filmu „120 uderzeń serca” w cenie 15zł. 

Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chcemy przez to powiedzieć, że Mojeekino wraz z 43 kinami i Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz dystrybutorem filmu firmą Gutek Film pragnie przeznaczyć cały dochód na WOŚP. 

Mam nadzieję, że i nasi widzowie, którzy na co dzień wspierają kina studyjne, nie zawiodą! 

Cel jest piękny, bez względu na to, w którym kinie bilety zostaną zakupione!

Ponadto w serwisie dostępna będzie również popularnonaukowa prelekcja Pani prof. dr hab. Brygidy Knysz - Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wykład Pani Profesor w ciekawy sposób pogłębi tematykę związaną z chorobą AIDS i wirusem HIV dostarczając wiele rzetelnych i przydatnych informacji z tego zakresu.

Gorąco zachęcamy do zakupu biletów w wydarzeniu https://www.mojeekino.pl/show/wosp

I pamiętajcie: gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Cała akcja nie odbyłaby się bez udziału, pomocy i zaangażowania dwóch wspaniałych osób.

Magdalena Biernacka - studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Zastępca Szefa Sztabu WOŚP, będącego projektem lokalnego oddziału IFEMSA. Prezeska Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego we Wrocławiu. Po godzinach rusofilka, walczy o równe prawa ludzi chodzących spać o trzeciej. A jak się nudzi, to czyta o astrofizyce.

Patrycja Binek - studentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Działaczka wrocławskiego DKF-u Politechnika, koordynatorka jego sekcji redakcyjnej. Członkini zespołu Ars Independent Festival. Ogląda ciut więcej filmów niż ustawa przewiduje, a potem wychodzi na środek i udaje, że się zna. Gra w Wiedźmina na touchpadzie, jak nikt nie patrzy. 

Opis filmu:

Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa.

Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

 

Zwiastun filmu: https://youtu.be/u07zYu-DzpA

 

Więcej informacji o filmie: 

https://gutekfilm.pl/120-uderzen-serca-campillo

 

Sprzedaż biletów na film rusza 29 stycznia o godz. 9.00 – bilety po 15 zł, 

 

Wykład będzie dostępny bezpłatnie po zalogowaniu na MOJEeKINO. 

Czytany 387 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 styczeń 2021 18:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama