cinema.pl Artykuły

czwartek, 21 styczeń 2021 16:00

Powstaje mockument o najstarszym polskim pinballu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Twórcy filmu mockumentalnego pt. “Gra o Wszystko”, wzorując się na gwiazdach amerykańskiego kina niezależnego z gatunku mumblecore, kręcą po swojemu i potrzebują wsparcia, żeby ich projekt miał szansę powstać.

 

O czym jest film “Gra o wszystko?” 

To na poły fikcyjna opowieść o najstarszym polskim pinballu, czyli automacie do gry. Urządzenie to skrywa wiele tajemnic - podobno kiedyś służyło do przewidywania przyszłości… Bohaterami filmu są pracownicy i bywalcy Muzeum Flipperów w Warszawie, próbującego dźwignąć się po pandemii.

Ekipę “Gry o wszystko” tworzy zespół miłośników dziwnych historii, teorii spiskowych, gier retro i Tarota. Reżyserem i scenarzystą jest Maurycy Chełmiński, operatorem - Aleksander Leydo, a producentem - Robert Lubera. Główne role w filmie grają Hanna Turnau i Martyna Szymańska.

Opis fabuły

Jest 2021 rok, Polska. Po wielu miesiącach ograniczeń, ludzie próbują wrócić do normalnego życia w zmienionej, post-pandemicznej rzeczywistości. Muzeum Flipperów, miesiącami zamknięte dla klientów, jest na skraju upadku. Niektórzy nigdy o nim nie słyszeli, inni zapomnieli już o jego istnieniu, a wielu z jego stałych bywalców wciąż boi się wychodzić z domu. Do Muzeum zgłasza się agencja PR, oferując przywrócenie tego miejsca do życia. Chcąc wspólnie wydobyć cały potencjał z nawet najstarszych maszyn do gry, odkrywają historię, która zmieni ich życie na zawsze... 

Co jest prawdą, a co fikcją? 

Muzeum istnieje naprawdę i zmaga się ze skutkami pandemii, a pracujące w nim osoby zobaczycie w filmie, obok zawodowych aktorów. Wśród eksponatów Muzeum znajduje się też maszyna z 1938 roku... Co w takim razie jest fikcją? Twórcy filmu nie chcą psuć widzom zabawy, dlatego pozostawiają odkrycie jej każdemu z osobna. 

 

https://youtu.be/_4Xkj4jl6s0

 

Czym jest mockument?

To film, który jest dokumentem, ale ze zmyśloną fabułą. Drzemiący w tym gatunku potencjał pozwoli twórcom opowiedzieć ważne dla nich historie w ciekawy, a jednocześnie niewymagający olbrzymiego zaplecza technicznego sposób.

Co już zostało zrobione?

Ekipa ,,Gry o Wszystko” ma za sobą trzy miesiące pracy nad filmem. Został stworzony scenariusz, elementy scenografii, rekwizyty, materiały graficzne. Odbył się już pierwszy dzień zdjęciowy oraz stworzona została część muzyki do filmu. 

Całą dotychczasowa praca została wykonana bez żadnego zewnętrznego budżetu. 20 stycznia została uruchomiona zbiórka na PolakPotrafi.pl, która ma na celu pozyskanie środków na sfinansowanie głównej transzy zdjęć, montażu i postprodukcji filmu.

Link do zbiórki: https://polakpotrafi.pl/projekt/gra-o-wszystko

Wspierając twórców, potencjalny widz nie tylko pomaga sfinansować niezależną produkcję filmową i odkryć wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, ale zdobywa również klucz do rozwiązania zagadki pinballa.

Więcej informacji o projekcie i jego twórcach można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/GraoWszystko

Czytany 1229 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 styczeń 2021 16:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama