cinema.pl Artykuły

czwartek, 21 styczeń 2021 11:57

Nowy serial autorstwa Russela T. Daviesa z Olly Alexander w jednej z głównych ról

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Bo to grzech (It’s a Sin), za scenariusz którego odpowiada Russel T. Davies, to opowieść o miłości, życiu i stracie. Serial koncentruje się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w cieniu kryzysu AIDS w latach 80. Premiera produkcji odbędzie się w serwisie HBO GO już 23 stycznia. Do serwisu od razu dodane zostaną wszystkie odcinki serialu. 

Nowy serial autorstwa Russela T. Daviesa z Olly Alexander w jednej z głównych rólBohaterami serialu Bo to grzech są Ritchie (Olly Alexander), Roscoe (Omari Douglas) i Colin (Callum Scott Howells), młodzi geje, którzy na początku lat 80. rozpoczynają na nowo życie w Londynie. Niedługo po pierwszym spotkaniu chłopcy i ich przyjaciółka Jill (Lydia West) bardzo zbliżają się do siebie i otwarcie rozmawiają o swoich przygodach. Kiedy pojawia się nowy wirus, bohaterowie niespodziewanie zostają poddani życiowej próbie. Przez kolejne dziesięć lat uczą się dorosłości w cieniu epidemii AIDS, ale nadal mają nieposkromiony apetyt na życie i chcą żarliwie kochać.

W rolach głównych w serialu występują: Olly Alexander (wokalista zespołu Years & Years), Omari Douglas, Callum Scott Howells, Lydia West (serial HBO Rok za rokiem) oraz Nathaniel Curtis. W pozostałych rolach zobaczymy Keeley Hawes (Honour, Bodyguard, Durrellowie, Line of Duty), Shauna Dooley’a (serial HBO Gentleman Jack, Broadchurch, Kobieta w czerni), Neila Patricka Harrisa (Jak poznałem waszą matkę, Zaginiona dziewczyna, Seria niefortunnych zdarzeń), Stephena Fry’a (Wilde, Gosford Park, Kości) i Tracy Ann Oberman (Friday Night Dinner, Toast of London, After Life). 

Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany Russel T. Davies (serial HBO Rok za rokiem, Skandal w angielskim stylu, Doktor Who), który wspólnie z Nicolą Shindler (Happy Valley, The Stranger) pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Za reżyserię odpowiada Peter Hoar.

“Serial Bo to grzech przedstawia bardzo brytyjską historię, ale epidemia AIDS była globalnym wydarzeniem. Jestem przekonana, że przedstawiona w nim poruszająca historia miłości, przyjaźni, wzlotów i upadków w tym okresie naszej historii, z udziałem ciekawych i wielowymiarowych bohaterów, wzbudzi żywe zainteresowanie widzów. W rolach głównych zobaczymy młodych, charyzmatycznych aktorów, a typowa dla Rusella wciągająca narracja sprawi, że będziemy na zmianę śmiać się i płakać. Jestem bardzo dumna, że serial Bo to grzech  zrealizowany we współpracy ze spółką all3media będzie pokazywany w wielu krajach na całym świecie.”- powiedziała producentka wykonawcza, Nicola Shindler. 

Premiera serialu Bo to grzech (It’s a Sin) odbędzie się 23 stycznia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 9 marca. Sezon liczy 5 odcinków. 

Trailer: 

Czytany 555 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 styczeń 2021 12:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama