cinema.pl Artykuły

wtorek, 19 styczeń 2021 13:54

Hity programowe kanału TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

HITY PROGRAMOWE NA LUTY 2021 W TNT.

 

PIĄTKI W AKCJI Każdy piątkowy wieczór

05.02, godz. 21:20 – „Green Lantern” 

12.02, godz. 21:00 – „Pacific Rim”

19.02, godz. 21:15 – „Na skraju jutra” 

26.02, godz. 23:00 – „Lwie serce”

W każdy piątek lutego stacja zaplanowała jeden z hollywoodzkich hitów kina akcji. W programie cztery superprodukcje, a w rolach głównych m.in. Blake Lively, Ryan Reynolds, Emily Blunt czy Idris Elba. Ich brawurowe występy sprawiają, że już od pierwszej sceny jest się w centrum filmowych wydarzeń!

Na ekranizację słynnego komiksu „Green Lantern” czekali fani DC na całym świecie! Ryan Reynolds wciela się w Hala Jordana, pilota, który jest przedmiotem wojskowych eksperymentów w jednostce powietrznej Ferris Aircraft. Pewnego razu trafia na przedstawicieli rasy galaktycznych istot, które powierzają mu zielony pierścień. Ten niepozorny przedmiot daje Halowi supermoce. Staje się wojownikiem Korpusu Zielonych Latarni i otrzymuje jedno zadanie: chronić Ziemię przed napastnikami. Niedługo nadarzy się okazja, dzięki której będzie mógł w pełni przetestować swoją siłę – do planety zbliża się potężny wróg, Parallax.

W kolejny piątkowy wieczór odbędzie się emisja „Pacific Rim”, film jednego z najsłynniejszych oscarowych reżyserów, Guillermo del Toro. Jest znany z produkcji, które ilustrują rozmach jego niezwykłej wyobraźni – nie bez powodu najlepiej czuje się w gatunkach fantasy czy science fiction. „Pacific Rim” opowiada historię starcia, która uświadamia ludziom, że ich rzeczywistość nie jest jedynym dostępnym światem. Kiedy z Oceanu Spokojnego wydostają się ogromne wrogie stwory, ludzkość dowiaduje się o istnieniu ukrytego portalu do równoległej rzeczywistości. Bada je dr Newton Geiszler (Charlie Day). Na całym świecie zbudowano równie wielkie roboty do walki z kosmitami. Do akcji wkracza również Raleigh Becket (Charlie Hunnam) – ostatnia nadzieja ludzkości. Razem z równie silną Mako Mori (Rinko Kikuchi) pokierują robotami w ostatecznym starciu z potworami.

„Na skraju jutra” to kolejna propozycja dla wielbicieli opowieści o walce z przybyszami z odległej galaktyki. Ziemia stała się ofiarą ataku przypuszczonego przez rasę potężnych obcych istot – Mimików. Pewnego razu w ramach indywidualnych potyczek, niedoświadczony sierżant William Cage (Tom Cruise) zostaje wysłany w oko cyklonu walki z kosmitami. Niestety wpada w pętlę czasową i jest skazany na przeżywanie tej samej walki dzień po dniu… Jedynie współdziałanie z dowódczynią wojska, Ritą Vrataski (Emily Blunt), która pokonała najwięcej oddziałów Mimików, może pomóc mu wydostać się z pułapki!

Lutowe „Piątki w akcji” zakończą się emisją filmu „Lwie serce”. To jedna z najpopularniejszych produkcji z mistrzem kina akcji, Jean-Claude Van Dammem. Aktor wcielił się w rolę Lyona Gaultiera, wiernego żołnierza Legii Cudzoziemskiej. Oddanie bohatera służbie wojskowej zostanie wystawione na próbę, kiedy dowiaduje się, że jego brat został brutalnie zamordowany. Lyon decyduje się złamać przysięgi – wtedy dla przełożonych staje się zwykłym dezerterem. Jednak przemożna chęć pomszczenia brata jest dla niego ważniejsza niż zdrada kraju i jednostki… 

WalenTNTynki 14 lutego od 7:55

14.02, godz. 07:55 – „Dirty Dancing”

14.02, godz. 10:00 – „American Pie”

14.02, godz. 11:55 – „Córka prezydenta”

14.02, godz. 14:00 – „Historia Kopciuszka”

14.02, godz. 15:50 – „Pamiętnik”

14.02, godz. 18:20 – „Kocha, lubi, szanuje”

14.02, godz. 20:50 – „Seks w wielkim mieście”

14.02, godz. 23:50 – „Seks w wielkim mieście 2”

14.02, godz. 02:35 – „Miłosna zagrywka” 

 

Wspólny seans filmowy w domowym zaciszu to jeden ze sposobów na udaną randkę: z miłością życia, przyjaciółką lub… Rayanem Goslingiem! 14 lutego TNT oferuje towarzystwo gwiazd kina: przy filmach, które bawią, wzruszają i wycisną łzę nawet z oka największego twardziela. W programie maratonu „WalenTNTynki” znajdują się produkcje dla wielbicieli klasycznych, porywających i sentymentalnych romansów, jak i miłosnych historii opowiedzianych z przymrużeniem oka. 

Pierwszą z nich jest „Dirty Dancing”, pozycja, której nie mogło zabraknąć w Walentynki. Ponadczasowa historia marzycielskiej Frances (Jennifer Grey) i pełnego pasji instruktora tańca Johnny’ego (Patrick Swayze) dziś porusza tak samo, jak sprzed trzydziestu lat. Dziewczyna spędza letnie wakacje w ośrodku wypoczynkowym. Podczas spaceru spotyka tancerza, który wraz ze swoją partnerką tańca ćwiczy układ przed występem. Zafascynowana Frances nie może oderwać od nich wzroku i marzy o wystąpieniu z Johnnym. Jeszcze nie wie, że niedługo los sprezentuje jej okazję do spełnienia ukrytych pragnień…

Kolejny film to szalona komedia z lat 90., czyli „American Pie”. Pokazuje historię grupy nastolatków, którzy chcą stracić dziewictwo przed pójściem na studia. Jednak niedoświadczeni chłopcy będą popełniać wiele błędów – w dodatku dziewczyny, które chcą poderwać, równie mocno obawiają się niezręczności i obmyślają podobny plan. Jakby tego było mało, na scenę wkraczają rodzice, którzy ze skrępowaniem próbują przygotować swoje dzieci do pierwszego razu. Ta zabawna komedia pomyłek za każdym razem rozśmiesza równie mocno!

„Córka prezydenta” jest opowieścią o pragnieniu wolności i niezależności. Nastoletnia Anna (Mandy Moore) to córka prezydenta (Mark Harmon) Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu jest narażona na ataki, a prezydent zaleca służbom i ochroniarzom, aby pilnowali jej 24 godziny na dobę. Anna postanawia wykorzystać okazję podczas wycieczki po Europie, aby uciec funkcjonariuszom służb. Dzięki temu może zaznać wolności. Korzysta ze swobody w stu procentach i poznaje tajemniczego Brytyjczyka, Bena (Matthew Goode). Ich wspólna wyprawa jest sielanką, jednak w pewnym momencie Anna będzie musiała podjąć decyzję, czy zdradzić swoją tożsamość nowemu ukochanemu.

„Pamiętnik” szybko podbił serca widzów na całym świecie. Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa do dziś jest uważana za jeden z najlepszych dramatycznych romansów. Produkcja przyczyniła się do jeszcze większej popularności Ryana Goslinga, który wciela się w rolę Noah, pierwszej miłości Allie (Rachel McAdams). Para poznaje się w latach 40. i zakochuje się w sobie na zabój. Niestety, rodzice dziewczyny nie byli przychylni związkowi, co doprowadziło do rozstania. Kilka lat później byli kochankowie znów trafiają na siebie. Wszystkie wspomnienia tego romansu zostały zapisane w pamiętniku Allie, który odegra w życiu pary bardzo ważną rolę. 

Jeżeli ktoś wątpi, czy Ryan Gosling jest królem wysmakowanych filmów romantycznych, z pewnością przekona się o tym po seansie „Kocha, lubi, szanuje”. Film opowiada historię Cala (Steve Carell), który wiedzie pozornie idealne życie. Jego świat legnie w gruzach, kiedy dowiaduje się, że żona Emily (Julianne Moore) stwierdza, że nie jest szczęśliwa w małżeństwie. Cal musi poradzić sobie jako singiel w nieznanym mu dotąd świecie. Poznaje wtedy przebojowego Jacoba (Ryan Gosling), który postanawia zostać przewodnikiem Cala po świecie randkowania. Bohater odkrywa, że w nowej rzeczywistości nie czuje się jak ryba w wodzie. Na domiar złego, musi pilnować nastoletniego syna zakochanego w swojej starszej niani.

„Seks w wielkim mieście” to pełnometrażowa produkcja o perypetiach dobrze znanych i kochanych przez widzów bohaterek. Tym razem widzowie spotykają Carrie (Sarah Jessica Parker), Samanthe (Kim Cattrall), Mirandę (Cynthia Nixon) i Charlotte (Kristin Davis) kilka lat po zakończeniu akcji serialu. Carrie jest w związku z Mr Bigiem (Chris Noth). Jednak czy ich relacja przetrwa próbę czasu? Miranda wyznaje Carrie, że ma problemy w małżeństwie ze Stevem. Charlotte zachodzi w ciążę, a Samantha rozważa zaręczyny ze Smithem. Bohaterki po raz kolejny przeżywają wiele wzlotów i upadków, a widzowie mogą wzruszać się wraz z nimi!

W sequelu „Seks w wielkim mieście 2”, kobiety po raz kolejny są na zakręcie życiowym. Kochająca szalone życie Samantha próbuje poradzić sobie z menopauzą, Carrie musi skonfrontować się z tym, co poróżnia ją z Bigiem, Charlotte mierzy się z trudnościami wychowywania dzieci, a Miranda bez przerwy zajmuje się pracą. Bohaterki będą musiały podjąć kolejne, ważne życiowe decyzje i zastanowić się, czego naprawdę pragną na tym etapie życia.

Walentynkowy maraton zakończy „Miłosna zagrywka”. W roli głównej Jimmy Fallon i Drew Barrymore. Bohaterowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Lindsay rozwija swoje życie zawodowe w świecie biznesu, a Ben jest uwielbianym przez dzieciaki nauczycielem. Wydaje się, że ich związek to niczym niezakłócona, idealna relacja. Jednak, kiedy rozpoczyna się sezon sportowy dla meczy basebeallu, Lindsay orientuje się, że sport jest największą pasją jej partnera – na tyle dużą, że być może wygra z uczuciem do niej. Czy uda im się pogodzić różne potrzeby i uratować związek? 

 

WIELKIE KINO Każda środa od 21:00

03.02, godz. 21:20 – „Aż poleje się krew”

10.02, godz. 21:00 – „Wywiad z wampirem” 

17.02, godz. 21:00 – „Christine”

24.02, godz. 21:00 – „Z piekła rodem”

„Wielkie kino” to zestaw wyjątkowych, dramatycznych filmów od słynnych reżyserów, z wybitnymi aktorkami i aktorami w rolach głównych. Te kinowe dzieła są pełne ludzkich dramatów i bezkompromisowo przedstawiają walkę o największe wartości. Bohaterowie opowieści są wielowymiarowi – prawdziwie ludzcy, charyzmatyczni i autentyczni. 

W lutym cykl rozpocznie oscarowy film „Aż poleje się krew”. Nie bez powodu obraz otrzymał Oscara za najlepsze zdjęcia dla Roberta Elswita, a także przyniósł statuetkę Danielowi Day-Lewisowi za główną rolę męską. Wcielił się on w postać Daniela Plainview, który odkrył ropę naftową w Nowym Meksyku i został bogatym potentatem. Jednocześnie osiągnął sukces dzięki byciu bezwzględnym. Okazuje się, że trafia na godnego przeciwnika – pastora Eliego Sunday (Paul Dano), który jest równie nieprzejednany. Ostra rywalizacja zaprowadzi przeciwników do punktu, z którego nie ma odwrotu.

„Wywiad z wampirem” to jeden z najsłynniejszych filmów młodości Brada Pitta, który wciela się w rolę wampira Louisa de Pointe du Lac. Za jego przemianę odpowiada Lestat (Tom Cruise), który zaproponował transakcję dusz: miał odjąć bohaterowi cierpienia po śmierci żony i zamienić go w nieśmiertelnego wampira. Prawda jednak okazała się okrutniejsza, bo poprzez 200 lat swojego wampirzego życia Louis trwał w wielu bolesnych chwilach. Po latach samotności stwierdza, że chce, aby świat poznał jego historię. Wtedy decyduje się udzielić kontrowersyjnego wywiadu.

„Christine” jest propozycją dla tych, którzy lubią dramaty ze szczyptą strachu i gatunkowego horroru. Film został wyreżyserowany przez mistrza horrorów i science fiction, Johna Carpentera, który stworzył również „Łowców wampirów” i „Coś”. Produkcja z 1983 roku przedstawia historię nastoletniego Arniego (Keith Gordon), posiadającego piękny samochód – oczko w głowie chłopaka. Uwielbia go do tego stopnia, że pasja motoryzacyjna przesłania wszystkie inne relacje w jego życiu. Dziewczyna i rodzina nie są w stanie sprawić, aby bohater się opanował. A okazuje się, że auto, nazwane przez niego Christine, nie jest zwykłym samochodem. Zaczyna przejawiać ludzką zazdrość i grozić bliskim Arniego…

Cykl zakończy produkcja o historii legendarnego, przerażającego rozpruwacza. W „Z piekła rodem” podążamy śladami detektywa Fredericka Abberline’a (Johnny Depp), który robi wszystko, żeby zdemaskować zabójcę i raz na zawsze pojmać Kubę Rozpruwacza. Jego rola w śledztwie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zakochuje się w Mary Kelly (Heather Graham). Mary jest prostytutką i potencjalną ofiarą Rozpruwacza. Lecz sam Fredrick nie jest zwykłym śledczym – ma wizje, w których rozpoznaje kolejne ofiary i to senne objawienia są jego tropami. Jednocześnie zaczyna podejrzewać, że poszukiwany zabójca to wysoko postawiona, bogata osoba.

Czytany 405 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 styczeń 2021 14:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama