cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 11 styczeń 2021 17:11

„Babyteeth” – na platformach VOD!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na platformy VOD trafi „Babyteeth” - wielokrotnie nagradzany debiut reżyserski Shannon Murphy. Film można znaleźć na platformach: Mojeekino.pl, Premiery Canal+, Player.pl, vod.pl, Cineman.pl, pl.chili.com, Rakuten.tv, Ipla.tv, vod.tvp.pl.

 

Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. 

Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” i „Małych kobietek” 20-letnia Australijka, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

W grudniu 2020 film zdominował galę Australijskiej Akademii Filmowej, zwyciężając we wszystkich najważniejszych kategoriach - Najlepszy Film, Reżyseria: Shannon Murphy, Scenariusz: Rita Kalnejais, Najlepszy Aktor: Toby Wallace, Najlepsza Aktorka: Eliza Scanlen, Najlepszy Aktor Drugoplanowy: Ben Mendelsohn i Najlepsza Aktorka Drugoplanowa: Essie Davis.

Czytany 321 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 styczeń 2021 17:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama