cinema.pl Artykuły

środa, 06 styczeń 2021 16:38

Starcia w starożytnych Chinach, decydująca bitwa w Wietnamie – styczniowe „Wielkie Kino” w TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Styczniowe środy przeniosą widzów TNT do porywających i zapewniających zastrzyk adrenaliny wydarzeń. Akcja produkcji z tej odsłony cyklu „Wielkie Kino” będzie toczyła się na wielu kontynentach: w historycznej Azji, ogarniętej gorączką złotej Ameryce czy współczesnej Europie.

 

Inspiracją do powstania filmu „Trzy królestwa” była legendarna bitwa dawnego Państwa Środka, która miała miejsce w czasie rządów dynastii Han. Cesarz Cao Cao jest potężnym władcą i marzy o tym, by podbić inne regiony kraju. W tym celu jest skłonny sięgnąć nawet po najbardziej drastyczne metody. Za sprawą jego polityki dochodzi do wielkiej Bitwy o Czerwone Klify, gdzie ważą się losy całego państwa. W ostatecznym starciu wynik walki będzie zależał jednak od kluczowych decyzji największych wojowników.

Wielbiciele horrorów i fantastycznych historii z pewnością ucieszą się na seans filmu „Amerykański wilkołak w Londynie”. To klasyk gatunku, przez wielu uważany za jeden z najlepszych filmów o wilkołakach. Dwóch amerykańskich turystów wybiera się na przechadzkę do lasu, w których stają się ofiarami ataku. Trafiają do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Jeden z pacjentów podaje niepokojącą informację, że napastnik był podobny do… ogromnego wilka. Wtedy jeszcze nie wie, że będzie to miało niezwykłe konsekwencje w jego życiu…

„Hamburger Hill” to poruszający film o jednej z najbardziej tragicznych bitew w historii wojen, która odbyła się podczas wojny w Wietnamie. Na miejsce starcia wysłano 600 żołnierzy amerykańskich, a po 10 dniach wyczerpującej walki do bazy jednostki wróciło jedynie 200 z nich. Film wyreżyserował John Irvin, który postawił sobie za cel odarcie bitwy z monumentalnej otoczki – pokazuje autentyczne emocje i prawdziwe ludzkie dramaty, które pomimo upływu lat są ponadczasowe.

Cykl zakończy emisja produkcji „Młode strzelby”. Akcja toczy się w czasach świetności Dzikiego Zachodu: trzech młodych chłopaków ucieka przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwani za popełnienie znaczącego przestępstwa, znajdują azyl u wielkodusznego dostawcy żywności Johna Tunstalla. Jednak ich opiekun zostaje zamordowany przez chciwego rywala: walczył o wygraną w przetargu na dostawę produktów do wioski rdzennych Amerykanów. Podopieczni zmarłego postanawiają pomścić jego imię i zemścić się na zabójcy.

Emisja cyklu „Wielkie Kino” w każdą środę stycznia od 21:00 na antenie TNT.

Plan emisji:

06.01, godz. 21:05 – „Trzy królestwa”

13.01, godz. 21:20 – „Amerykański wilkołak w Londynie” 

20.01, godz. 21:50 – „Hamburger Hill”

27.01, godz. 21:00 – „Młode strzelby”

Czytany 431 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 styczeń 2021 16:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama