cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 04 styczeń 2021 17:40

Styczeń z filmowymi nowościami programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej online!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W oczekiwaniu na bezpieczny powrót do sal kinowych, zapraszamy do oglądania NOWOŚCI  z programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej online! Styczniowe propozycje zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Bez wychodzenia z domu dostępne będą m.in.: wielokrotnie nagradzana “Szczęściara” oraz najnowsze odsłony uwielbianych przez widzów detektywistycznych serii “Operacja Mumia” i “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”. 

 

NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle oparte na 4 tytułach, którym towarzyszą przygotowane przez edukatorów materiały: prelekcje, omówienia filmów i tutoriale warsztatów plastycznych w formie nagrań, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. W zależności od wieku widzów będzie to 5 do 20 min. 

W ramach NHEF online można wybrać pełny cykl (jeden film w miesiącu) lub wykupić dostęp na pojedynczy tytuł. Po wykupieniu dostępu link jest ważny przez 30 dni, nauczyciele lub opiekunowie mogą go przesłać uczniom i rodzicom w dogodnym czasie. Od momentu kliknięcia przycisku aktywuj film, każdy użytkownik ma swoje indywidualne 48 godziny na obejrzenie filmu. 

Nowości w programie NHEF online w styczniu:

“Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” reż. Moa Gammel / Szwecja / 2020 / 84'

Szkoła podstawowa 1-3

cykl Filmowe podróże

Gdy agencja detektywistyczna Lassego i Mai zostaje zamknięta przez lokalnego szefa policji, zgłasza się do nich kolejny klient, który prosi o pomoc. Przed naszymi bohaterami kolejne wyzwanie. Lasse i Maja mają teraz wielką szansę na kolejną spektakularną akcję. Czy i tym razem uda im się rozwikłać tajemniczą zagadkę?

 

“Operacja Mumia” reż. G. Bøe-Waal / Norwegia / 2019 / 74'

Szkoła podstawowa 1-3

cykl Filmowe sekrety

Do miasteczka Elvestad przybywa Mumia Tutenchamona, która razem ze złotą, pośmiertną maską faraona ma być najważniejszym eksponatem organizowanej tam wystawy o Egipcie.  Niestety jak głosi legenda, na mumii spoczywa klątwa. W czasie przygotowań wystawy dochodzi do serii nieszczęśliwych wypadków. Pracownicy są przerażeni i pewni, że to skutek klątwy. Dwójka młodych detektywów (oraz ich pies) postanawia rozwikłać tajemnicę mumii. 

 

“Szczęściara” reż. J. Sheedy / Australia / 2019 / 103'

Szkoła podstawowa 4-6

cykl Młodzi w obiektywie

Historia Candice - uporządkowanej, bardzo elokwentnej dwunastolatki, która niejednokrotnie musi się mierzyć z nieprzychylnością swoich rówieśników oraz poczuciem wyobcowania. Pomimo tych niesprzyjających okoliczności dziewczynka nie traci optymizmu, tryska energią i z rozbrajającą obojętnością podchodzi do wszelkich zaczepek. Jej postawa jest tym bardziej imponująca, im więcej dowiadujemy się o historii jej rodziny.

 

“Ága” reż. M. Lazarov / Francja, Niemcy, Bułgaria / 2018 / 96'

Szkoła ponadpodstawowa

cykl Nowe Horyzonty kina 

Intymny, ale skrywający potężny ładunek emocji film jest opowieścią o losach  Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami, pod stertą futer, starzejąca się para opowiada sobie dawne mity. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Ági - córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. 

 

Więcej informacji i formularz zapisów: https://nhef.pl/nhef-online

Czytany 476 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 styczeń 2021 18:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama