cinema.pl Artykuły

środa, 30 grudzień 2020 17:49

Filmy Kina Świat w styczniu w Premium VOD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przywitaj Nowy Rok z największymi hitami filmowymi prosto z kin! „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Banksterzy” i „Gniazdo zła” w styczniu w Premium VOD

 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy © fot. Robert Pałka, prod. TVN, dystr. Kino Świat 2020

Nowy Rok w serwisach VOD zainauguruje premiera najgłośniejszego polskiego filmu mijającego roku – obsypanego nagrodami na festiwalach w Gdyni, Camerimage oraz Młodzi i Film obrazu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka. To poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek – autor głośnego i popularnego serialu „Rojst”. Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: „Chce się żyć” czy serial „Pułapka”.

1 stycznia film trafi w ramach Premium VOD na platformy: Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Netia, Inea, Toya.

Od 22 stycznia będzie dostępny na platformach: Vod.pl, Ipla, Chili, Rakuten, Premiery Canal+.

2 stycznia na platformy VOD trafią „Banksterzy”, czyli wyczekiwany i budzący ogromne emocje film o kulisach afery kredytowej we frankach. 900 000 polskich rodzin, które śniły o własnym domu, stało się ofiarami nieuczciwego systemu bankowego. Zamiast wyśnionego własnego miejsca, zostali skazani na stres, a nierzadko również na długi. Wpadli w pułapkę międzynarodowych organizacji, bezwzględnych banków i cynicznej władzy. Od tamtej pory nasi znajomi, sąsiedzi, a nierzadko również my sami, zmierzamy się z niepewnością i złością na to, co nam zgotowano.

Tę historię – prawdziwych ludzi, ich namiętności, dążeń, pragnień i tęsknot – przedstawiają „Banksterzy”, pełna napięcia, emocji i ludzkich dramatów produkcja z plejadą znakomitych aktorów w obsadzie. W filmie, który bezkompromisowo opowiada o systemie bankowym i chciwości, mającej wpływ na życie codzienne milionów z nas, zobaczymy m.in. Katarzynę Zawadzką, Antoniego Królikowskiego, Magdalenę Lamparską, Tomasza Karolaka, Jana Frycza, Małgorzatę Kożuchowską i Rafała Zawieruchę.

Od 2 stycznia film będzie dostępny w ramach Premium VOD na platformach:

Player, Canal+, NCplus Go, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya. 

 

Miłośnicy mocnych wrażeń od 8 stycznia będą mogli zobaczyć jeden z najciekawszych europejskich filmów grozy ostatnich lat. „Gniazdo zła” to duszny gotycki horror w reżyserii Roberto De Feo – debiutanta, którego włoski portal Cinematographe stawia w jednym rzędzie z takimi wizjonerami gatunku, jak Ari Aster („Midsommar. W biały dzień”) i Jordan Peele („To my”). Intrygująca opowieść o samotności, matczynej miłości i dorastaniu. Starannie budowane napięcie, atmosfera pełna niepokoju i tajemnica, niczym mgła spowijająca całą historię, to filary jednego z najciekawszych włoskich horrorów ostatnich lat. Obraz wyraźnie inspirowany „Innymi” Alejandro Amenábara, „Osadą” M. Night Shyamalana i dziedzictwem mistrzów włoskiego kina grozy: Dario Argento i Mario Bavy. Światowa premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Locarno.

Od 8 stycznia film dostępny będzie w ramach Premium VOD na platformach:

Player, Canal+, NCplus Go, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

Czytany 356 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 grudzień 2020 17:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama