Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

piątek, 18 grudzień 2020 11:56

Sony Pictures Television Networks Central Europe zakończyło zdjęcia do serialu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe zakończyło w listopadzie zdjęcia do serialu kryminalnego „Rysa” będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta. Premierowe odcinki serialu „Rysa” będzie można obejrzeć w styczniu 2021 r. w serwisie IPLA, który oferuje najbardziej różnorodną bazę legalnych treści – filmy, seriale, transmisje sportowe, kanały na żywo i bogactwo materiałów VoD. 

 

Robert PałkaW grudniu rozpoczęły się zdjęcia do „Układu”, który jest kontunuacją „Rysy”. Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold”), Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt”, „Pokłosie”), Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł”, „Wołyń”) i Zuzannę Zielińską („Ultraviolet”, „Echo serca”, „Młody Piłsudski”). Do obsady dołączy również Adam Woronowicz („Kod genetyczny”, „Kamerdyner”, „Nielegalni”) i Piotr Witkowski („Proceder”, „Mistrz”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”). Za produkcję  „Układu” odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE realizuje projekt – podobnie jak produkcję „Rysa” – we współpracy z Telewizją Polsat. 

„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości. 

„Układ” – to druga część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta. Opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic. Fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości. Tytułowy układ, obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy i o ludziach, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć.

Za reżyserię „ Układu”odpowiada Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „W głębi lasu”, „Pakt”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Zarówno „Rysa” jak i „Układ” liczą po 8 odcinków. 

Czytany 581 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 grudzień 2020 12:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież