cinema.pl Artykuły

czwartek, 17 grudzień 2020 12:04

POROZMAWIAJMY O DŹWIĘKU W FILMIE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ramach projektu AUDIOWIZJE, stanowiącego cykl działań z zakresu edukacji audiowizualnej zapraszamy na panel dyskusyjny „Audiorefleksje filmowe”, który będzie transmitowany NA ŻYWO na kanale Facebook Stowarzyszenia FILMFORUM już 19 grudnia 2020 r. (najbliższa sobota) o godzinie 17:30.

 

Panel dyskusyjny będzie okazją do wymiany wiedzy między twórcami filmowymi, specjalistami w zakresie realizacji dźwięku oraz badaczami zajmującymi się tą trudną dziedziną. Celem panelu będzie wymiana wiedzy i doświadczeń oraz stworzenie ścieżek komunikacji pomiędzy przedstawicielami poszczególnych profesji i zawodów, które mogą sprzyjać podniesieniu jakości dźwięku w polskim kinie i zwiększyć świadomość na temat jego roli w przekazie filmowym, podnosząc kompetencje audialne u twórców filmowych, a w konsekwencji także wśród odbiorców polskiego kina.

 

Na spotkanie zapraszamy 19 grudnia 2020 r. o godz. 17:30.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W SPOTKANIU

Pobierz obrazki

GOŚĆMI PANELU BĘDĄ:

• Kinga Dębska - reżyserka, scenarzystka, a także pisarka. Z pierwszego wykształcenia japonistka. Reżyserię skończyła w czeskiej Pradze, na słynnej FAMU. Laureatka wielu nagród, głównie publiczności. Najbardziej utytułowany jej film fabularny to „Moje córki krowy”, pozostałe to „Plan B”, „Zabawa zabawa” i „Hel”. Wyreżyserowała wiele filmów dokumentalnych, w tym nagrodzoną Orłem „Aktorkę" i wiele odcinków seriali telewizyjnych, ostatnim jej projektem telewizyjnym jest serial „Szóstka” dla TVN, najnowszy film „Zupa nic” jest jeszcze przed premierą.

• Małgorzata Romanowska - absolwentka Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie realizowała program ochrony środowiska, psychologii oraz ukończyła z wyróżnieniem gospodarkę przestrzenną. Kontynuuje pracę naukową, w której zajmuje się współczesnymi oraz historycznymi dźwiękami Warszawy, związanymi z różnymi aspektami ludzkiej aktywności oraz funkcjonowania przyrody.

• Rafał Listopad – montażysta filmowy, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor montażu nagradzanych w kraju i za granicą filmów fabularnych, filmów dokumentalnych, seriali fabularnych, teatrów telewizji, teledysków i filmów reklamowych. W swoim dorobku ma prawie dwadzieścia pełnometrażowych filmów fabularnych, kilkanaście filmów dokumentalnych, kilkaset filmów reklamowych. 

• Mariusz Bielecki - operator dźwięku filmowy i dokumentalny. Pracę rozpoczął w 2007 roku będąc jeszcze na studiach na wydziale Inżynierii Dźwięku. Pracował przy kilkudziesięciu produkcjach filmowych i serialowych, również zagranicznych realizowanych w Polsce. W swojej pracy realizował dźwięk na Syberii, ścianach K2 i stepach mongolskich. Autor dźwięku w licznych serialach i filmach, w tym: „Sala samobójców”, „Wilkołak”, „Hardkor Disko”, „Żmijowisko” czy „Król”.

• Tomasz Dukszta - reżyser i producent dźwięku. Absolwent i wykładowca Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC). Działalność zawodową rozpoczął w 1990 r. w Polskim Radio Wrocław, jako realizator dźwięku. W latach 2000 – 2013 pracował w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jako reżyser dźwięku. Współpracował między innymi z Andrzejem Wajdą, Jerzym Kawalerowiczem, Jerzym Hoffmanem, Juliuszem Machulskim, Krzysztofem Krauze. Nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł oraz do nagrody Academia Mexicana de Artes Ciencias y Cinematograficas Ariel 60. Autor rekonstrukcji ponad 120 arcydzieł polskiej kinematografii.

PROWADZĄCY:

Błażej Hrapkowicz - dyrektor programowy Stowarzyszenia FILMFORUM, prezenter telewizyjny i radiowy, krytyk filmowy, konferansjer. Gospodarz programu “Kino Mówi” w Ale kino+. Prowadzi audycję “Hrapkowidz” w radiowej Czwórce. Współpracuje ze stacją Canal+ i wieloma festiwalami filmowymi. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) i Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dyrektor CINEMAFORUM - Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie. Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czytany 317 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 grudzień 2020 12:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama