cinema.pl Artykuły

środa, 16 grudzień 2020 11:23

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia 2020 na platformie MOJEeKINO.PL

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie, a także doceniony na wielu światowych festiwalach filmowych. "Zło nie istnieje" jest nową produkcją Mohammada Rasoulofa, jednego z najbardziej uznanych irańskich reżyserów, którego dzieła są zakazane w jego ojczyźnie, a on sam ma dożywotni zakaz kręcenia filmów. W Polsce reżyser znany jest m.in. z takich filmów jak "Uczciwy człowiek" czy „Rękopisy nie płoną”, za które został nagrodzony w Cannes. 

 

Już 14 grudnia film będzie można zobaczyć na specjalnym pokazie przedpremierowym organizowanym na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Seans rozpocznie się o 20:00, a bilet na pokaz to koszt 15PLN. 

Pomimo tego, iż w swojej ojczyźnie reżyser ma zakaz robienia filmów, nie powstrzymuje go to w realizacji nowych projektów. Jego najnowszy obraz "Zło nie istnieje" to kolejny film uderzający w irańskie władze. Ponownie nakręcony w tajemnicy. Tym razem Rasoulof stworzył złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje właśnie karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami poświęcony jest zdobywca Złotego Niedźwiedzia 2020.  

„Zło nie istnieje” ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterem pierwszej jest 40-letni Heshmat. Stateczny mężczyzna, który większość czasu stara się spędzać w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa jest jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu. Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii. Javad dostał właśnie trzydniową przepustkę, by spędzić ten czas z narzeczoną i jej rodziną, świętując urodziny ukochanej kobiety. W ostatniej z kolei przekonujemy się, jak obecność Daryi gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman – spokojnej pary w średnim wieku.     

Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach.    

Już w poniedziałek 14 grudnia widzowie będą mogli zobaczyć ten niezwykle poruszający film na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. I tym samym wesprzeć swoje ulubione kino w tym trudnym okresie. Bilet na pokaz, który można zobaczyć w większym gronie, to koszt 15 PLN. Więcej informacji na temat pokazu oraz innych filmów, które można oglądać w wirtualnej sali kinowej MOJEeKINO.PL znajduje się na stronie www.mojeekino.pl.

Czytany 272 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 grudzień 2020 11:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama