cinema.pl Artykuły

wtorek, 08 grudzień 2020 12:33

Madsa Mikkelsena nigdy dość!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jest nam miło poinformować, że Best Film jest polskim dystrybutorem najnowszego filmu w reżyserii Andersa Thomasa Jensena pt. „Riders of Justice”. To czarna komedia, z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, obok którego występują: Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann, Nicolas Bro, Gustav Lindh i Andrea H. Gadeberg.

 

Historia koncentruje się wokół Marcusa, byłego żołnierza, który wraca do domu, aby zaopiekować się swoją nastoletnią córką Matyldą, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na wypadek, jednak wkrótce w życiu Markusa i Matyldy pojawia się Otto - matematyczny maniak, któremu udało się przeżyć katastrofę i wraz z dwójką kolegów zaczyna udowadniać, że cała sprawa ma drugie dno.

Producentami filmu są Sisse Graum Jørgensen i Sidsel Hybschmann dla Zentropa Entertainments3. Koproducentami są Film i Väst i Zentropa Sweden przy wsparciu ze strony Duńskiego Instytutu Filmowego's Market Scheme, FilmFyn, Nordisk Film & TV Fond i MEDIA, we współpracy z YouSee, TV 2 DANIA, YLE i SVT.

Anders Thomas Jensen jest reżyserem wielokrotnie nagradzanych „Jabłek Adama” (m.in. Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym). W jego filmografii znajdują się również: „Mężczyźni i kurczaki”, „Zieloni rzeźnicy”, czy „Błyskające światła” – w każdym z nich wystąpił Mads Mikkelsen. Jensen jest również scenarzystą nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem filmu Susanne Bier „W lepszym świecie”.

Planowana premiera – 2021 rok.

Czytany 334 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 grudzień 2020 12:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama