cinema.pl Artykuły

wtorek, 08 grudzień 2020 11:51

„Babyteeth” – od dziś (8 grudnia) na DVD!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już dziś do sprzedaży trafia wydanie DVD filmu „Babyteeth” - wielokrotnie nagradzanego debiutu reżyserskiego Shannon Murphy, pełnego nadziej portretu nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

 

To świetny pomysł na gwiazdkowy prezent dla każdego kinomana!

Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia

Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” i „Małych kobietek” 20-letnia Australijka, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

W grudniu 2020 film zdominował galę Australijskiej Akademii Filmowej, zwyciężając we wszystkich najważniejszych kategoriach - Najlepszy Film, Reżyseria: Shannon Murphy, Scenariusz: Rita Kalnejais, Najlepszy Aktor: Toby Wallace, Najlepsza Aktorka: Eliza Scanlen, Najlepszy Aktor Drugoplanowy: Ben Mendelsohn i Najlepsza Aktorka Drugoplanowa: Essie Davis.

Czytany 314 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 grudzień 2020 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama