cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 07 grudzień 2020 11:29

Filmy Aurora Films nominowane do Europejskich Nagród Filmowych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Europejska Akademia Filmowa dziś w południe podała listę filmów nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Wśród nich znalazły się aż cztery filmy dystrybuowane w Polsce przez Aurora Films, które otrzymały w sumie dziewięć nominacji w pięciu kategoriach. "Martin Eden", "Nadzieja", "Undine", "Złe baśnie" to obrazy, które będą walczyć o nagrody. Zwycięzców poznamy 12 grudnia. 

 

"Martin Eden" otrzymał cztery nominacje w kategoriach: Najlepszy Europejski Film, Najlepszy Reżyser (Pietro Marcello), najlepszy aktor (Luca Marinelli), Najlepszy Scenariusz (Maurizio Braucci, Pietro Marcello). Nominację za najlepszy scenariusz otrzymał również głośny włoski dramat psychologiczny "Złe baśnie". Film ten został już doceniony Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz na tegorocznym festiwalu w Berlinie. 

Dwie nominacje dostał duński dramat "Nadzieja", który można było zobaczyć w polskich kinach tej jesieni. Film będzie walczył o statuetki dla najlepszego reżysera (Maria Sødahl) oraz dla najlepszej aktorki (Andrea Bræin Hovig). Na dwie nagrody szanse ma także niemiecki "Undine" w reżyserii Christiana Petzolda. Obraz nominowany jest w kategorii Najlepszy Europejski Film oraz Najlepsza Aktora (Paula Beer). 

"NADZIEJA" oparty na osobistych przeżyciach duńskiej reżyserki Marii Sødahl film, który jest subtelną i wzruszającą opowieścią o życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. To uniwersalne studium dojrzałego związku jest tak poruszające w dużej mierze za sprawą znakomitych kreacji Andrei Bræin Hovig i jednego z najbardziej rozpoznawalnych szwedzkich aktorów Stellana Skarsgårda.

"UNDINE" to z kolei pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu w reżyserii jednego z najoryginalniejszych niemieckich reżyserów Christiana Petzolda. W rolach głównych wystąpili rewelacyjna Paula Beer, która za tę kreację otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale oraz Franz Rogowski. 

"ZŁE BAŚNIE" - wyreżyserowana przez braci D’Innocenzo niepokojąca, groteskowa opowieść o poszukiwaniu, samotności i lęku, która została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na tegorocznym Berlinale. 

"MARTIN EDEN" - inspirowany bestsellerową powieścią Jacka Londona film pod tym samym tytułem. W tytułową rolę wciela się Luca Marinelli, który za tę kreację odebrał nagrodę dla najlepszego aktora podczas ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Wenecji.

 

Zwycięzców poznamy 12 grudnia 2020 na wirtualnej Gali wręczenia nagród. 

Filmy "Undine", "Złe baśnie" oraz "Martin Eden" będzie można zobaczyć w polskich kinach w 2021 roku. 

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 grudzień 2020 11:32

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama