cinema.pl Artykuły

piątek, 04 grudzień 2020 11:41

TYDZIEŃ POLSKICH FILMÓW W TELEWIZJI CHORWACKIEJ

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W chorwackiej telewizji HRT odbędzie się w grudniu przegląd polskich filmów pt. „Idziemy na  polski film”. Cykl, pokazywany na antenie HRT3 to efekt współpracy Telewizji Polskiej, Ambasady RP w Zagrzebiu i chorwackiej telewizji publicznej HRT. 

 

Polska sztuka filmowa cieszy się ogromną popularnością i uznaniem na świecie. Polskie filmy są często nominowane i nagradzane najważniejszymi nagrodami filmowymi - uzasadnił decyzję chorwacki nadawca. 

Tydzień filmów polskich potrwa od 7 grudnia do 12 grudnia na kanale HRT3 telewizji chorwackiej. Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II chorwacki nadawca postanowił rozpocząć cykl emisją filmu „Powołanie” w reżyserii Pawła Woldana, obrazu ukazującego drogę młodego Karola Wojtyły do kapłaństwa. 

Chorwaccy widzowie będą mogli zobaczyć także wybrane, najważniejsze filmy polskie ostatnich lat: „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, „Żelazny most” Moniki Jordan-Młodzianowskej, „Karskiego” Magdaleny Łazarkiewicz, „Wenecję” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego i „Jasminum” tego samego reżysera.

Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie praca i zaangażowanie Ambasady RP w Zagrzebiu – podkreśla Członek Zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz.

Cykl „Idziemy na polski film”, promując polską kulturę za granicą, wpisuje się w zawarte w czwartek, 3 grudnia 2020 roku porozumienie pomiędzy Telewizją Polską i Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Głównym założeniem listu intencyjnego podpisanego przez Członka Zarządu TVP Mateusza Matyszkowicza i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków poza granicami kraju.

Czytany 300 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 grudzień 2020 11:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama