cinema.pl Artykuły

czwartek, 03 grudzień 2020 11:43

Zwiastun do serialu „Osiecka” – najbardziej oczekiwanej premiery roku

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial „Osiecka” to wyjątkowy prezent dla widzów Telewizji Polskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia!  W role wybitnej artystki wcielą się dwie znakomite aktorki – Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w dniach 25-27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

 

Zwiastun do serialu „Osiecka” – najbardziej oczekiwanej premiery roku„Osiecka” to fascynująca biografia artystki – jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte.

Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. Serial wyreżyserowali: Robert Gliński i Michał Rosa.

W nowej produkcji TVP przedstawiono kulisy kulturalnego i towarzyskiego życia na przestrzeni kilku dekad. Na ekranie, obok wcielających się w role Agnieszki Osieckiej Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej,  pojawią się popularni aktorzy starszego i młodszego pokolenia. Matkę Agnieszki Osieckiej zagra Maria Pakulnis, w roli Wiktora, ojca Agnieszki Osieckiej, widzowie zobaczą Jana Frycza, a w roli jego kochanki Józefiny zaprezentuje się Wiktoria Gorodeckaja. Jędrzej Hycnar wcieli się w rolę Marka Hłaski, a Grzegorz Małecki zagra Jeremiego Przyborę.

W pozostałych rolach pojawią się: Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Mariusz Kiljan (Jerzy Wasowski), Piotr Żurawski (Daniel Passent) oraz Aleksandra Pisula (Olga Lipińska), Aleksandra Konieczna (Hanna Bakuła), Karolina Piechota (Maryla Rodowicz), Barbara Garstka (Elżbieta Czyżewska) i Paulina Walendziak (Krystyna Sienkiewicz).

Zdjęcia realizowane były w Warszawie, ale także na Mazurach, w Krakowie, w Trójmieście, w Łodzi, Kazimierzu Dolnym, Opolu, oraz Zakopanem.

Reżyseria: Robert Gliński (odc. 1, 2 i 13), Michał Rosa, 

scenariusz: Maciej Karpiński, Maciej Wojtyszko, muzyka: Jerzy Satanowski, Adam Lepka,

zdjęcia: Adam Bajerski, 

scenografia: Ryszard Melliwa, 

kostiumy: Ewa Gronowska.

Producent: Telewizja Polska, 

producent realizujący: Joanna Ochnik - Ochnik Entertainment.

 „Osiecka” – premierowe odcinki 25, 26, 27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a później w niedziele, godz. 20:15.

Czytany 362 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudzień 2020 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama