cinema.pl Artykuły

sobota, 28 listopad 2020 11:00

Drugi sezon serialu na podstawie powieści Philipa Pullmana w HBO i HBO GO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serial HBO Mroczne materie to ekranizacja nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule. W rolach głównych występują w nim m.in. Ruth Wilson i Lin-Manuel Miranda. Dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu produkcji są już dostępne w HBO GO. 

 

Mroczne materie to serial HBO i BBC będący adaptacją wielokrotnie nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule, uważanej za współczesne arcydzieło gatunku fantasy. Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra - zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela - postanowiła podążyć za nim w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się przeszkody powodowane rozpoczynającą się właśnie wojną. W tym samym czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu.  

W drugim sezonie w serialu ponownie występują: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, Ruta Gedmintas i Lin-Manuel Miranda. Do obsady w tym sezonie dołączyli: nominowany do Oscara Terence Stamp (Billy Budd), Jade Anouka (serial Turn Up Charlie) i Simone Kirby (Notatki o ciemności).

Mroczne materie produkuje Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO.  Producentami wykonawczymi są: Jane Tranter, Dan McCulloch, Joel Collins i Julie Gardner z ramienia Bad Wolf; Philip Pullman, Jack Thorne, Tom Hooper, Otto Bathurst; Deborah Forte, Toby Emmerich i Carolyn Blackwood dla New Line Cinema oraz Ben Irving i Piers Wenger dla BBC One.

Dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu HBO Mroczne materie (His Dark Materials) już od dzisiaj, tj. 17 listopada, dostępne są w HBO GO. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO odbędzie się dzisiaj wieczorem o godzinie 20:10. Premiera kolejnych odcinków co tydzień, we wtorki. 

Trailer: 

 

 

Czytany 387 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 listopad 2020 11:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama