cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 listopad 2020 13:47

„Na rauszu” oficjalnym kandydatem Danii do Oscara!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wspaniałe wieści z Danii! Tamtejszy Komitet Selekcyjny ogłosił właśnie, że „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga został duńskim kandydatem do 93. Amerykańskiej Nagrody Akademii Filmowej 2021 w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy!

 

Thomas Vinterberg: Jestem naprawdę zaszczycony, że komisja wybrała „Na rauszu” na oficjalnego duńskiego kandydata do Oscara. Sposób, w jaki film został przyjęty w kraju i za granicą, budzi we mnie ogromną wdzięczność.

Nominacje do Oscarów 2021 zostaną ogłoszone 13 marca 2021 roku a ceremonia rozdania nagród będzie miała miejsce 25 kwietnia 2021 r. w Dolby Theatre w Hollywood.

Fantastyczna festiwalowa passa filmu trwa!

„Na rauszu” znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.

W San Sebastian obsada filmu - Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe - otrzymała Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora.

Film zdobył Nagrodę Publiczności na BFI London Film Festival.

„Na rauszu” zamykał tegoroczną połączoną edycję Nowych Horyzontów i American Film Festival.

„Na rauszu” jest również nominowane w 4 kategoriach Europejskich Nagród Filmowych: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg), Najlepszy Aktor (Mads Mikkelsen) i Najlepszy Scenariusz (Thomas Vinterberg i Thomas Lindholm).

 

„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy... 

 

Datę premiery w polskich kinach potwierdzimy wkrótce.

Czytany 359 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 listopad 2020 13:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama