cinema.pl Artykuły

czwartek, 19 listopad 2020 12:24

serial BBC na podstawie ostatniej powieści Jane Austen - od 23 listopada na DVD.

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

23 listopada do sprzedaży w sieci sklepów Empik (stacjonarnie i online) trafi wydanie DVD popularnego serialu produkcji BBC pod tytułem „Saditon”, na podstawie ostatniej powieści Jane Austen.

 

Filmy które powstały na podstawie poczytnych książek Jane Austen podbijają serca nie tylko fanów literatury. Brytyjska autorka zostawiła po sobie tylko siedem powieści, ale na ich podstawie powstało już ponad 60 adaptacji! Każda z powieści została zekranizowana przynajmniej kilkanaście razy. Niektóre z adaptacji są wierne, inne to historie luźno nawiązujące do wątków wymyślonych przez pisarkę. Niewątpliwie proza Jane Austen pozostaje jedną z najczęściej przenoszonych na ekrany i uwielbianych przez szeroką publiczność.

„Sanditon” to ostatnia książka Jane Austen. Pracę nad nią przerwała śmierć pisarki. Niedokończoną powieść postanowił przenieść na mały ekran znany scenarzysta i producent Andrew Davies, laureat nagród Emmy i BAFTA.

Sanditon to miejsce, które szybko się zmienia. Ta niegdyś senna wioska rybacka przekształca się w modne uzdrowisko. Wkrótce trafia do niego impulsywna i niekonwencjonalna Charlotte Heywood, która zamienia swój cichy wiejski dom na intrygi i igraszki nadmorskiego miasteczka.

Pełna zwrotów akcji historia odkrywa ukryte motywy postaci łączących swoje interesy z komercyjnym sukcesem Sanditon. To ludzie tacy jak przedsiębiorca wizjoner Tom Parker, czarnoskóra dziedziczka panna Lambe, czy charyzmatyczny Sidney Parker. W ich otoczeniu młoda Charlotte wkracza na drogę ku odkryciu samej siebie i znalezieniu miłości na swoich własnych zasadach.

Czytany 396 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2020 12:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama