cinema.pl Artykuły

piątek, 13 listopad 2020 11:01

Janusz Gajos, Anna Nehrebecka i Jacek Braciak w obsadzie serialu KRÓL

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Udział w KRÓLU tej trójki wybitnych aktorów aż do teraz był trzymany przez CANAL+ w tajemnicy. Fani powieści Szczepana Twardocha z pewnością zastanawiali się czy w serialu, tak jak w książce, pojawi się również powojenny wątek bohaterów.

 

Janusz Gajos, Anna Nehrebecka i Jacek Braciak w obsadzie serialu KRÓLReżyser serialu Jan P. Matuszyński tak opisuje serialowy wątek z udziałem trójki wybitnych aktorów:

W trakcie pisania scenariusza, nad tym wątkiem pracowaliśmy najdłużej. Pewnie dlatego, że zależało nam, żeby różnił od reszty serialu, a jednocześnie pozostał jego ważną częścią. Zdjęcia do niego kręciliśmy prawie pod sam koniec. Po pół roku szerokich inscenizacji, bardzo intensywnych, złożonych scen w wielu wnętrzach, z dużą ilością charyzmatycznych postaci. Na koniec zostaliśmy w jednym mieszkaniu ze statyczną kamerą, zdjęciami w czerni i bieli oraz trójką aktorów - Anną Nehrebecką, Januszem Gajosem i Jackiem Braciakiem. Obyło się bez zaskoczeń, bo było to piękne i królewskie dopełnienie serialu.

Anna Nehrebecka

Z kolei Janusz Gajos o pracy na planie mówi tak: Praca na planie Króla była intensywną bardziej niż zwykle, bo wymagała od wyobraźni aktora szczególnej uwagi ze względu na niespodzianki o których nie mogę na razie mówić, żeby nie wszystko zdradzić. Współpracę z reżyserem – Janem P. Matuszyńskim wspominam na sześć z plusem. Praca z zespołem ludzi, którzy z nie jednego pieca film jedli, zawsze sprawia satysfakcję. Pierwszy po Bogu, Pan Matuszyński - uważny i skupiony. Każdy detal opowiadania omawialiśmy drobiazgowo."

Jacek Braciak

 

KRÓL w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Serial można oglądać w każdy piątek o godz. 21:00 na kanale CANAL+ PREMIUM oraz od rana, tego samego dnia, w nowej usłudze telewizja przez internet na www.canalplus.com.

Czytany 376 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 listopad 2020 11:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama