cinema.pl Artykuły

piątek, 06 listopad 2020 13:14

KRÓL: ścieżka dźwiękowa serialu autorstwa Atanasa Valkova dostępna w serwisach muzycznych!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Muzyczna ilustracja świata, który już nie istnieje. Połączenie melodii żydowskich i brzmień charakterystycznych dla polskiej muzyki lat 30. Ścieżka dźwiękowa nowej superprodukcji CANAL+ „KRÓL” dostępna jest już w najpopularniejszych muzycznych serwisach streamingowych. Na premierę czeka także limitowana edycja płyt winylowych.

 

Muzyka filmowa to ostatni szlif na gotowej produkcji. Ilustruje i podnosi emocje, w scenach serialu staje się osobną i niezbędną postacią. W „KRÓLU” z odcinka na odcinek muzyka nabiera nie tylko nowego brzmienia czy rytmu, ale przede wszystkim znaczenia. Kompozytor, Atanas Valkov, w niebanalny sposób operuje melodią, tworząc tematy przewodnie wokół brzmień muzyki żydowskiej. Główne tematy muzyczne serialu oparte są na charakterystycznym trytonie (znanym także pod znaczącym określeniem diabolus in musica), nadającym przekazowi głębszego charakteru emocjonalnego oraz podkreślającym wrażenie rozpadającego się świata bohaterów serialu.

Ścieżka dźwiękowa do serialu „KRÓL” to synergia żydowskich oraz słowiańskich brzmień w połączeniu z elementami sonorystycznymi muzyki współczesnej i minimalizmem muzyki ilustracyjnej. Oprócz klasycznych instrumentów Atanas Valkov sięga do nowoczesnej elektroniki, brzmień ambientowych oraz technik manipulowania dźwięku tzw. sound designu. Większość klasycznych i etnicznych instrumentów, takich jak fortepian, cytra, etniczne flety, duduk, cymbały oraz instrumenty perkusyjne i klawiszowe zostały nagrane osobiście przez kompozytora, który często wykorzystuje eksperymentalne techniki wydobycia dźwięku oraz nowego stroju instrumentów.

Soundtrack od 6 listopada jest dostępny w większości serwisów streamingowych, m.in. w wiodących - Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify czy Tidal. Dostęp pod linkiem: 

Atanas Valkov - Król (Muzyka z serialu CANAL+)

 

Czytaj więcej

 

 

„KRÓL” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Premiera już dziś, 6 listopada na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

Atanas Valkov - kompozytor muzyki do serialu 

Atanas Valkov - kompozytor muzyki do serialu "KRÓL"

 

ATANAS VALKOV

 

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Zdobywca głównej nagrody 7. edycji Berlinale Score Competition, nominowany do European Talent Award w Kolonii. Skomponował m.in. muzykę do filmów w reżyserii Tomasza Bagińskiego („Legendy Polskie”, „Ambition’’), Andrzeja Wajdy („Zwięzła kronika czasu”) i Jana P. Matuszyńskiego („Deep Love”, „Ostatnia rodzina”, „Niebo”). We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) stworzył album „Ambition”, upamiętniający historyczną misję Rosetta oraz lądowanie na komecie 67P/Churyumov-Gerasimenko. Twórca projektu „Transoriental” oraz producent i kompozytor platynowego albumu Kayah „Transoriental Orchestra”. Valkov w oryginalny sposób czerpie z różnych źródeł: folkloru, muzyki elektronicznej, wspólczesnej oraz jazzu. Odważnie łączy nowe technologie kreowania dźwięku, swobodnie poruszając się w wielu gatunkach muzycznych z zachowaniem własnej inwencji i wypowiedzi twórczej. Jego muzyka to zderzenie muzycznych światów na miarę XXI w. która doceniona została w Polsce, oraz na świecie.

OKŁADKA_OST_KRÓL.jpg

W nagraniach udział wzięli:

 

Atanas Valkov - fortepian, cytra, cymbały bęben obręczowy, duduk, flet tenorowy, instrumenty elektroniczne, instrumenty Perkusyjne

Michał Dul - asystent kompozytora, edycja i przygotowanie warstw muzycznych

Anna Karpowicz - flet poprzeczny

Paweł Zalewski - Viola da Gamba, basowa i sopranowa

Wacław Zimpel - klarnet

Gwidon Cybulski - harfa afrykańska, wokale

Michał Stachyra - perkusja

Daniel Moński - instrumenty perkusyjne

Organizacja produkcji muzycznej soundtracku: IDMusic

Miks i zgranie muzyki: Atanas Valkov, Michał Dul

Nagrań muzycznych dokonano w studio kompozytora L.A.S.

Czytany 524 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 listopad 2020 13:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama