cinema.pl Artykuły

czwartek, 05 listopad 2020 12:01

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Normalni ludzie – serial na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney. Premiera 1 grudnia w HBO GO, emisja w HBO od 14 grudnia.

 

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Sally RooneyNominowany do tegorocznych nagród Emmy serial Normalni ludzie, oparty na bestsellerowej powieści Sally Rooney, będzie miał swoją premierę w HBO GO 1 grudnia. Od razu dostępne będą wszystkie odcinki serialu. 

Normalni ludzie to współczesna historia miłosna podążająca śladami Marianne i Connella – dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość.

Oboje chodzą do tej samej szkoły w małym miasteczku w zachodniej Irlandii. Connell (Paul Mescal) jest lubianym, przystojnym i dobrze zbudowanym sportowcem. Marianne (Daisy Edgar-Jones) natomiast to dumna, wycofana i niepopularna samotniczka, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Między nastolatkami zaczyna iskrzyć, gdy Connell przychodzi, aby odebrać swoją matkę Lorraine (Sarah Greene) z pracy w domu Marianne. Bohaterów zaczyna łączyć dziwna i niezwykle silna więź, którą postanawiają ukryć przed rówieśnikami.

W rolach głównych w Normalnych ludziach występują: Paul Mescal oraz Daisy Edgar-Jones (serial Wojna światów). Na ekranie towarzyszą im m.in. Sarah Greene (seriale Dom grozy, Na poboczu), Aislín McGuckin (serial Outlander) i Desmond Eastwood (seriale Krypton, Wikingowie). Za reżyserię serialu odpowiadają nominowany do Oscara Lenny Abrahamson (Pokój) i Hettie Macdonald (miniserial Howards End). Oboje wyreżyserowali po 6 odcinków produkcji. Autorami scenariusza są Sally Rooney, Alice Birch i Mark O'Rowe. Serial został wyprodukowany przez Element Pictures dla BBC Three i Hulu we współpracy z Screen Ireland. 

Serial Normalni ludzie powstał na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney o tym samym tytule. Produkcja była nominowana do tegorocznych nagród Emmy w czterech kategoriach, w tym za najlepszą męską rolę pierwszoplanową (Paul Mescal) oraz za najlepsza reżyserię (Lenny Abrahamson).

Premiera serialu Normalni ludzie (Normal People) odbędzie się w HBO GO 1 grudnia. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon produkcji. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO zaplanowana została na 14 grudnia. Serial liczy 12 odcinków. 

 

Czytany 365 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 listopad 2020 12:17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama