cinema.pl Artykuły

czwartek, 05 listopad 2020 11:36

Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy, w której zachęca rodziców do umocnienia relacji z dzieckiem poprzez… zabawę inspirowaną ekranowymi bohaterami! Kanał dziecięcy wspólnie z Małgorzatą Musiał, pedagog i specjalistką z zakresu budowania rodzinnych relacji, opracował specjalne karty, które pozwalają zrozumieć, w jaki sposób czas spędzony przed telewizorem może przełożyć się na umacnianie rodzinnych więzi opartych na zrozumieniu. Do akcji włączyli się też influencerzy: Superstyler, Paulina Krupińska, Agnieszka Sienkiewicz i Extra Tata.

 

Przy okazji jesiennej kampanii, Disney Junior rusza z akcją #oglądamydlazabawy, w ramach której pragnie ułatwić rodzicom zrozumienie świata wyobraźni dziecka i zachęcić, by poprzez wspólną zabawę zadbali o rodzinne relacje. 

Czas spędzony wspólnie na zabawie pomaga pogłębić interakcje. Już kilka minut zaangażowanego kontaktu wzmaga wydzielanie oksytocyny, wspierającej więź między ludźmi - tłumaczy Małgorzata Musiał, ekspertka akcji #oglądamydlazabawy. - Dodatkowo, dla dziecka jest to okazja, aby uczyć się świata, zrozumieć doświadczane sytuacje, takie jak konflikty w przedszkolu czy wizyta u lekarza, i wchodzić w różnorakie interakcje. W zabawie rodzic może dowiedzieć się o dziecku tego, czego nie dowie się z rozmów i stawianych pytań. Tak buduje się relacje oparte na zrozumieniu – dodaje pedagog.

Z pomocą i pod patronatem autorki bloga Dobra Relacja i książki Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny - Małgorzaty Musiał  – kanał Disney Junior opracował specjalne karty ułatwiające rodzicom swobodniejsze poruszanie się w tematyce ulubionych serii animowanych najmłodszych i lepsze zrozumienie świata wyobraźni dziecka. Karty #oglądamydlazabawy z jednej strony przedstawiają najważniejsze informacje o serii i bohaterach Pidżamersów, Blue i Myszki Miki: Zamieszani w przygody, z drugiej pokazują inspirowane nimi pomysły na zabawy. Całość uzupełniają komentarze ekspertki, która tłumaczy, w jaki sposób taka prosta zabawa może pomóc w budowaniu bliskości i wzajemnego zrozumienia.

Akcję w mediach społecznościowych wspierają: Paulina Krupińska, Agnieszka Sienkiewicz, Superstyler oraz Extra tata, którzy na swoich profilach prezentują przykłady prostych zabaw i zachęcają, by po pomysły na wspólnie spędzany czas sięgać do ulubionych serii małych widzów.

Czytany 345 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 listopad 2020 11:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama