cinema.pl Artykuły

wtorek, 03 listopad 2020 13:38

KRZYSZTOF HANKE W "LOMBARDZIE"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Stałym bywalcem i przyjacielem serialowego „Lombardu” jest Zefel, który pojawia się w nim regularnie od 4. sezonu. W pełnego energii, wesołego trębacza z Górniczej Orkiestry Dętej  wciela się Krzysztof Hanke. W 7. sezonie znów go zobaczymy! Wystąpi w dwóch odcinkach – 350 (premiera w TV Puls 16 listopada) oraz w 359 (premiera w TV Puls 27 listopada), który będzie jednocześnie ostatnim odcinku sezonu 7. - pełnym zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek. 

 

W odcinku 350 nieoczekiwanie w lombardzie zjawia się Zefel, który umówił się na wieczór z „kamratami”. Do wspólnego świętowania weseli Ślązacy zapraszają Hofera (Rafał Cieluch), dla którego przygoda ta okaże się bolesna w skutkach…

Po niedługim czasie, w odcinku 359, Zefel znów odwiedza lombard, tym razem jednak w nastroju nie do żartów. Wszystko przez kradzież, jaka miała miejsce w autokarze, którym jechał ze Śląska. Podróżni potracili cenne rzeczy z walizek, a sprawa jest tym bardziej podejrzana, że walizki były zamknięte w luku bagażowym. Jakież będzie zdziwienie Zefela, kiedy okaże się, że lampa, którą wiózł na wycenę, trafiła właśnie do lombardu! Zefel poprowadzi prywatne śledztwo, którego finał dla wszystkich okaże się zaskakujący, a złodziejom – dający nadzieję na rozpoczęcie wszystkiego od nowa.

 

ZEFEL

Na pekaes zniżki dawali, tom się skusił. I na miejsce dowieźli elegancko, nie powiem. Nawet kibelek był w autobusie. Klasa.

ROMAN

Komfortowa podróż.

ZEFEL

Ja… Do czasu. Jak zaczęliśmy bagaże wyciągać to się okazało, że są pootwierane.

ROMAN

Wyprute?

ZEFEL

Tak jest. Walizy wybebeszone, rzeczy ni ma. Poginęły wartościowe przedmioty. Komputery, biżuteria… a mnie ta karbidka.

ZEFEL /kontynuuje/

Co jo teraz zrobia?

LOLEK i ROMAN patrzą na niego zdumieni.

LOLEK

Karbidka?

ZEFEL

No karbidka, tako lampa górniczo, na karbid. Używało się tego zanim weszła elektryka. I jo ta lampa żech do wos wiózł…

LOLEK ściąga z półki lampę karbidową.

Tę?

ZEFEL

Jeronie, cud, normalnie! Ona szybcij dotarła do waszego geszeftu niż jo! Ale cwano bestia, co?

ROMAN

Sama nie przyszła.

ZEFEL

Właśnie, godejcie, kto to przyniósł? Bo to musi być ten złodziej!

 

 

„Lombard. Życie pod zastaw” to hitowa produkcja Telewizji Puls i Studia A ze Zbigniewem Buczkowskim w głównej roli. Serial cieszy się ogromną popularnością – na początku bieżącego roku otrzymał od widzów trzecią z rzędu Telekamerę „Tele Tygodnia”. Piękny jubileusz świętował na gali również Henryk Gołębiewski, który z okazji 50-lecia od debiutu na ekranie otrzymał Nagrodę Specjalną Telewizji Puls. Aktor wciela się w „Lombardzie” w jedną z bardziej lubianych przez widzów postaci – Ziutka.

W serialu regularnie pojawiają się też znani goście – do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Katarzyna Pakosińska, Paweł Nastula, Radek Liszewski z zespołu „Weekend”, Aleksander Doba, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek, Tomasz „Niecik” i Kabaret z Konopi. W 7. sezonie, który obecnie można oglądać, do obsady dołączyła Małgorzata Rożniatowska w roli stałej klientki Filomeny. W jednym z odcinków zagrał też Bogdan Kalus.

Premiery odcinków codziennie od poniedziałku do piątku o 19:00, powtórki o 18:00 oraz podczas sobotnich maratonów. Tylko w TV Puls.

 

Czytany 289 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 listopad 2020 13:41

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama