cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 02 listopad 2020 13:31

Kryminalna układanka od piątku w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy film Dominika Molla, znanego w Polsce z takich obrazów jak "U pana Marsa bez zmian", "Leming" czy "Mnich" oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colina Niela. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

 

To film dla fanów kryminałów oraz miłośników filmowych puzzli. 

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   

Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym postaciom rozdziały filmu pokazują tę samą historię z perspektywy innego bohatera. Każda z części obrazuje inny punkt widzenia na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo odkrywane są również zależności między bohaterami, z czasem kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować. 

W KINACH OD 6 LISTOPADA 2020 

 

PRASA O FILMIE

"Usatysfakcjonowani będą widzowie, którzy lubią być zaskakiwani, jak i ci, którzy w kinie szukają dociekań na temat ludzkiej natury." - Newsweek Polska

*****

"To film utkany z niepewności, niewypowiedzianych pytań i wszechobecnego niepokoju – może niepozorny, ale niesłychanie ciekawy." - Film.org.pl 

*****

"Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu." - Hollywood Reporter

*****

"Ostry i fascynujący. Dominik Moll osiąga ten efekt, flirtując ze stylem znanym z „Rashomona”. -  Screen International

Czytany 332 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 listopad 2020 13:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama