cinema.pl Artykuły

środa, 21 październik 2020 14:32

Woody Allen o Woodym Allenie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret jednego z największych artystów naszych czasów!

 

Z wyjątkową gawędziarską pasją Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i rozkwit – trwającej sześćdziesiąt lat – kariery w przemyśle filmowym.

Na kartach tej niecodziennej autobiografii wielkie nazwiska mieszają się z błahostkami, naiwne zachwyty z bagażem życiowych doświadczeń, a kino ma godnego rywala w postaci muzyki jazzowej.Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism jak „New York Times”, „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Publishers Weekly”

Woody Allen – scenarzysta, reżyser, aktor i pisarz. Karierę rozpoczynał jako komik stand-upowy. Mieszka na Upper East Side, na Manhattanie z Soon-Yi, jego żoną od dwudziestu dwóch lat, i ich dwiema córkami – Manzie i Bechet. Jest gorliwym miłośnikiem jazzu i kibicem sportowym. Żałuje, że nie nakręcił nigdy wielkiego filmu, ale mówi, że wciąż próbuje. Spośród jego książek Dom Wydawniczy REBIS opublikował zbiory opowiadań Czysta anarchia i Obrona szaleństwa oraz zbiór sztuk teatralnych Allen na scenie.

 

Przekład: Mirosław P. Jabłoński

 

 

PREMIERA: 10.11.2020

Czytany 326 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 październik 2020 14:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama