cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 19 październik 2020 12:30

Najnowsza ekranizacja kultowej serii książek o przygodach „Filonka Bezogonka” w kinach od 6 listopada!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Czy uda mu się zaprzyjaźnić z miejskimi kotami i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? Najnowsza ekranizacja przygód uwielbianego przez dzieci na całym świecie Filonka, w kinach od 6 listopada!

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.

Postać Filonka stworzył szwedzki radiowiec i autor książek dla dzieci Gösta Knutsson. Na początku powstała audycja radiowa na temat uroczego kotka bez ogonka, który przeżywa barwne przygody w Uppsali. Rok później, w 1939 roku, wydano pierwszą książkę z serii o Filonku Bezogonku, która szybko zdobyła popularność czytelników na całym świecie. W Uppsali został nawet wytyczony dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół. Jego centralne miejsce to małe zaułki wokół głównego gmachu uniwersyteckiej biblioteki. W Polsce książki o przygodach Filonka wydaje od lat 60- tych wydawnictwo „Nasza Księgarnia” i cieszą się one zainteresowaniem młodych czytelników również dziś. 

 

„Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Film docenią także miłośnicy musicali. Animację przeplatają pełne ciepła muzyczne fragmenty w wykonaniu kocich bohaterów. 

 

 

 

Film w kinach od 6 listopada!

 

Tekst alternatywny

Link do zwiastuna: https://youtu.be/_VuztOtpDHQ

 

Link do spotu 30’’: https://youtu.be/6Mo0kQ7FEVc

 

Informacje o filmach:

 

 

 

Filonek Bezogonek

 

tyt. oryg: Pelle Svanslös

 

kategoria wiekowa: 4+ 

 

kraj i rok produkcji: Szwecja, 2020 

 

czas trwania: 67’

 

wersja językowa: dubbing

 

reżyseria: Christian Ryltenius

 

scenariusz: Johan Bogaeus, na podstawie książki Gösty Knutssona

 

projekt graficzny: Hedvig Häggman-sund, Elinor Bergman, Jenn Chang

 

muzyka: Magnus Strömberg, Tormod Tvete Vik

 

piosenki: Andreas Lindgren, Mathias Lindgren, Joakim Jennefors

 

producent: Jon Nohrstedt, Gila Bergqvist Ulfung

Czytany 331 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 październik 2020 12:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama