cinema.pl Artykuły

wtorek, 13 październik 2020 12:05

WOJNA Z DZIADKIEM na szczycie amerykańskiego box office'u!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Familijna komedia prześcignęła „Tenet” Christophera Nolana. Najnowszy film z Robertem De Niro, Christopherem Walkenem, Umą Thurman i Jane Seymour wkrótce w kinach.

 

Komedia familijna „Wojna z dziadkiem” w miniony weekend przebojem wdarła się na pierwsze miejsce amerykańskiego zestawienia box office. Tym samym najnowszy film z udziałem Roberta De Niro odebrał pałeczkę pierwszeństwa filmowi „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana, który w USA był bezkonkurencyjny przez ostatnie sześć tygodni. „Wojna z dziadkiem” to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów „Kevin sam w domu”  i „Klan urwisów”, komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha. Na ekranie u boku Roberta De Niro i Chritsophera Walkena – nominowana do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Uma Thurman („Pulp Fiction”), dziecięce gwiazdy Hollywood: Juliocesar Chavez („Transformers: Ostatni Rycerz”, serial „Kidding”) i Laura Marano („Lady Bird”) oraz doskonale znana polskim widzom z roli w serialu „Doktor Quinn” – Jane Seymour. Za kamerą filmu stanął zaś Tim Hill, twórca przebojów: „Alvin i wiewiórki”, „Garfield 2” oraz animacji „Hop”. „Wojna z dziadkiem” to historia zmagań rezolutnego wnuka z seniorem rodu, który przypadkiem zajął jego pokój. Co z tego wyniknie, przyprawi was o nieprzerwany atak śmiechu.

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomagają mu stary druh Jerry (Christopher Walken) oraz gotowa na wszystko Diane (Jane Seymour). Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, dziś wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w tym zaciętym starciu pokoleń?

 

 

 

Gatunek: komedia familijna

 

Produkcja: USA, 2020

 

Reżyseria: Tim Hill („Alvin i wiewiórki”, „Garfield 2”, „Hop”)

 

Scenariusz: Tom J. Astle („Dom”, „Tajemnica Zielonego Królestwa”, „Dorwać Smarta”), Matt Ember („Dom”, „Tajemnica Zielonego Królestwa”, „Dorwać Smarta”)

 

Obsada: Robert De Niro („Irlandczyk”, „Joker”, „Chłopcy z ferajny”, „Taksówkarz), Christopher Walken („Pulp Fiction”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”, Jeździec bez głowy”), Uma Thurman  („Pulp Fiction”, „Moja super eksdziewczyna”, „Kill Bill”), Jane Seymour („Doktor Quinn”, „The Kominsky Method”, „Polowanie na druhny”),  Juliocesar Chavez („Transformers: Ostatni Rycerz”, „Kidding”), Laura Marano („Lady Bird”, „Wynajmij sobie chłopaka”, „Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa”)

Czytany 351 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 październik 2020 12:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama