cinema.pl Artykuły

środa, 07 październik 2020 11:25

Zespół Kobranocka wystąpił w filmie "Raz jeszcze raz"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 16 października do kin w całej Polsce wejdzie film „Raz jeszcze raz” z udziałem legendarnego zespołu Kobranocka. Film promuje utwór o tym samym tytule i teledysk z udziałem głównych aktorów m.in. Bartłomieja Kasprzykowskiego, Wojciecha Błacha, Arkadiusza Janiczka, Bartosza Żukowskiego oraz Katarzyny Figury.

 

Zespół Kobranocka wystąpił w filmie "Raz jeszcze raz"Film Raz jeszcze raz to komedia pomyłek, z dużą dawką humoru oraz akcji. Jednocześnie, jest to sentymentalna opowieść o grupie przyjaciół, którzy dorastali w latach 90-tych w Trójmieście, stawiając wspólnie pierwsze kroki w dorosłość. Stąd też charakterystyczna polska muzyka rockowa, która tym wydarzeniom towarzyszy. Wśród utworów można usłyszeć m.in. „Kocham cię jak Irlandię”, „Póki to nie zabronione” oraz „Raz jeszcze raz” zespołu Kobranocka, a także m.in. „Białą flaga” zespołu Republiki.

„Miałem ogromny sentyment do tego zespołu od zawsze – powiedział Grzegorz Fobka, producent filmu. - To było moje marzenie, żeby „Kocham cię jak Irlandię” znalazło się w tym filmie. To według mnie jest najlepszy i najbardziej znany utwór rockowy lat 90tych. Tekst tej piosenki znają właściwie wszyscy, w każdym wieku. Nie przypuszczałem jednak, że tak rozwinie się nasza współpraca i zespół stanie się częścią, nie tylko strony muzycznej, ale również fabuły filmu”.

W filmie została opowiedziana historia chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. W wyniku splotu różnych okoliczności, paczka rozpadła się, a każdy z nich poszedł w swoją stronę. Bohaterów poznajemy gdy mają po 40 lat, mieszkają w różnych miastach, wykonują różne zawody. Ich codzienność przerywa niespodziewana wizyta tajemniczej kobiety, która okazuje się być narzeczoną jednego z członków dawnej paczki. Zaprasza bohaterów na wieczór kawalerski – niespodziankę, dla swojego narzeczonego. Mimo wątpliwości, chłopaki przyjeżdżają do rodzinnego Sopotu, aby dowiedzieć się, że ich kolega… nie żyje.

Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty. Komediowe przygody przyjaciół są pretekstem do odwiedzenia sentymentalnych miejsc w Sopocie – kameralnych uliczek, parków, kortów tenisowych, czy molo.

Narracja filmu urozmaicona jest retrospekcjami – wspomnieniami bohaterów z lat 90-tych, realizowanymi techniką VHS. Ten zabieg pozwoli poznać bliżej postaci filmu oraz przenieść widza w czasie.

Link do teledysku:

 

 

Twórcy:

 

Reżyseria: Paweł Czarzasty i Krzysztof Zbieranek

 

Producent: Sfilmowani Sopot

 

 

 

 

Aktorzy:

 

Bartłomiej Kasprzykowski

 

Wojciech Błach

 

Arkadiusz Janiczek

 

Bartosz Żukowski

 

Joanna Moro

 

Aleksandra Szwed

 

Katarzyna Figura

 

Piotr Cyrwus

 

Monika Miller

 

Jacek Fedorowicz

 

Daniel Olbrychski

 

Rafał Mroczek

 

Marcin Mroczek

 

Iwona Guzowska

 

Agnieszka Rylik

Czytany 314 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 październik 2020 11:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama