cinema.pl Artykuły

sobota, 03 październik 2020 11:12

Kryminalna łamigłówka z gwiazdami kina europejskiego w listopadzie w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy film cenionego europejskiego reżysera Dominika Molla oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colin Niel wydanej w 2017 roku. To trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka, w której główne role zagrały gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

 

W KINACH OD 6 LISTOPADA 2020

 

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia.

W filmie poznajemy kolejno poszczególnych bohaterów przez pryzmat ich historii i różnych punktów widzenia na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo reżyser odkrywa też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej i intrygującej układanki zaczynają do siebie pasować ale trudno będzie ją rozwiązać aż do ostatniej sceny.

Dominik Moll do współpracy zaprosił gwiazdy kina europejskiego. W głównych rolach wystąpili m.in.: Denis Menochet, znany polskiej publiczności z takich filmów jak "Jeszcze nie koniec" Xaviera Legranda, "Dzięki Bogu" oraz "U niej w domu" wyreżyserowanych przez François Ozona czy głośnej produkcji Quentina Tarantino "Bękarty wojny". Widzowie będą mogli zobaczyć w jednej z głównych ról męskich także Damiena Bonnarda, ostatnio oglądanego w obsypanych nagrodami "Nędznikach", gdzie aktor wcielił się w rewelacyjną rolę policjanta, za którą był w tym roku nominowany do Cezara. 

Role kobiece reżyser powierzył Valerii Bruni Tedeschi, którą widzowie pokochali m.in. za filmy "Zwariować ze szczęścia" czy "Isabelle i mężczyźni". Aktorka ma w swoim dorobku ponad 30 nagród, w tym Cezara, David di Donatello, a także statuetki otrzymane na festiwalach w Wenecji, Locarno czy Cannes. Prywatnie jest starszą siostrą Carli Bruni. W filmie zobaczymy także Laure Calamy, znaną z "Avy", "Pamiątek Claire Darling" czy "W pionie" gdzie zagrała obok Damiena Bonnarda. Za rolę w "Tylko zwierzęta nie błądzą" Calamy była nominowana do  tegorocznego Cezara. 

Czytany 413 razy Ostatnio zmieniany sobota, 03 październik 2020 11:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama