cinema.pl Artykuły

sobota, 26 wrzesień 2020 15:10

Wypełnione akcją rozpoczęcie weekendu z TNT!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W piątkowe wieczory widzom TNT nie zabraknie adrenaliny. „Piątki w akcji” dostarczą mocnych emocji i nie pozwolą na obojętność! Emisja wyselekcjonowanych produkcji w gwiazdorskiej obsadzie w każdy piątek października na antenie TNT.

 

Walka o niezależność, porządek i wolność, czy może spokojne życie? Takie dylematy będą towarzyszyć bohaterom filmów z cyklu „Piątki w akcji”. Nie zabraknie też emocjonujących porachunków z mafią w Bostonie i Los Angeles, które będą wymagały sprytu, siły i odwagi. Tempo akcji nie zwolni nawet wtedy, gdy przeniesiemy się do wyobrażonej antyutopii, gdzie ludzkie emocje są kontrolowane za pomocą specjalnego leku zapobiegającemu wybuchaniu kolejnych wojen. Czy takie rozwiązanie jest równie pokojowe i dobre dla mieszkańców państwa? Odpowiedzi na to, jak i wiele innych pytań – zapewnią październikowe seanse filmów w cyklu „Piątki w akcji”.

Bohater „6 kul” Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) postanawia zrezygnować z burzliwego życia pełnego walk, jednak nawet na emeryturze spokojne życie nie jest mu dane. Pewnego dnia odwiedza go Andrew Fayden (Joe Flanigan), błagając Samsona, by odnalazł jego córkę. Czy weteran wojenny zgodzi się pomóc zrozpaczonemu ojcu i zaryzykuje sabotowanie śledztwa, żeby uratować dziewczynę? 

Spokój nie zapanuje też w Bostonie, gdzie bracia McManus (Sean Patrick Flanery i Norman Reedus) postanawiają ratować miasto sterroryzowane przez mafię. „Święci z Bostonu” to fascynująca podróż po świecie amerykańskiej metropolii, która potrzebuje interwencji samozwańczych wybawców. Lecz rodzeństwo nie jest bez winy – od momentu, kiedy zabili rosyjskiego mafioza, agent FBI (Willem Dafoe) depcze im po piętach i robi wszystko, żeby uniemożliwić bohaterom oczyszczanie miasta ze zła. 

Mafijne porachunki będą zaprzątać również głowę bohaterom hitowej „Zabójczej broni”. Ta klasyczna komedia akcji pokazuje losy dwóch policjantów, Martina Riggsa (Mel Gibson) i Rogera Murtaugha (Danny Glover), którzy muszą wspólnie rozwiązać sprawę tajemniczego samobójstwa. Martin i Roger całkowicie różnią się pod względem charakterów, jednak dla dobra śledztwa muszą współpracować. Wbrew sobie zostają wciągnięci do nieczystych porachunków – pełen zabawnych sytuacji film zapewni moc wrażeń dzięki nieoczekiwanym zwrotom akcji.

„Equilibrium” pozwoli przenieść się w inny wymiar historii – do społecznej antyutopii. Choć bohaterowie ukazanego państwa otrzymują specjalny lek na hamowanie uczuć, w filmie nie brakuje emocjonujących scen. Specyfik został wprowadzony, by zapewnić pokój na świecie i zapobiegać wojnom – jednak czy faktycznie sprawia, że obywatele państwa są szczęśliwi? Rządzi nimi niepoznany Ojciec, któremu są podporządkowani. Co stanie się, kiedy jeden z obywateli zbuntuje się i nie zażyje dziennej dawki leku?

Emocjonujących ucieczek i potyczek nie zabraknie też w reżyserskim debiucie Jean-Claude’a Van Damme’a, „Quest”. Christopher Dubois (Jean-Claude Van Damme) to mężczyzna z trudną przeszłością, który stara się przeżyć w bezdusznej dzielnicy nowojorskich slumsów. Kiedy decyduje się okraść nowojorskich gangsterów, musi szukać schronienia na statku do Hongkongu. Tam odkrywa, że statek należy do piratów – jego sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej. W pełnym zwrotów akcji filmie bohater trafi na egzotyczną wyspę, gdzie będzie trenował sztuki walki. Czy wykorzysta je dla swojego dobra i uda mu się wyjść zwycięsko z walk, które będzie musiał stoczyć?

Na cykl „Piątki w akcji” TNT zaprasza od 2 do 30 października. Emisja od godz. 21:00.

Plan emisji:

02.10, godz. 21:00 – „6 kul”

09.10, godz. 21:05 – „Święci z Bostonu” 

16.10, godz. 21:00 – „Zabójcza broń”

23.10, godz. 21:00 – „Equilibrium”

30.10, godz. 21:10 – „Quest”

Czytany 468 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 wrzesień 2020 15:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama