cinema.pl Artykuły

środa, 23 wrzesień 2020 16:06

Realizacja Dźwięku w AMA FILM ACADEMY

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Realizator dźwięku w filmie i projektach audiowizualnych to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku filmowym. W AMA Film Academy można zdobyć ten zawód, a edukacja jest sprofilowana dokładnie pod dźwięk filmowy, a nie ogólną reżyserię dźwięku. To wiedza i umiejętności, które można zdobyć tylko w szkole filmowej, po której szybko można znaleźć zatrudnienie na planach filmowych i w studiach postprodukcyjnych. 

 

Kierunek Realizacja Dźwięku w filmie i pokrewnych formach audiowizualnych (gry, multimedia) to kompleksowy kurs (w trybie stacjonarnym i zaocznym), który obejmuje nagranie dźwięku na planie, jego obróbkę i postprodukcję oraz finalne zgrania ścieżki dźwiękowej. Kurs obejmuje również zaawansowane zagadnienia opracowań muzycznych oraz nagrywania i wykorzystywania muzyki filmowej. Ważnym obszarem jest nauka kreacji współczesnego świata dźwięku.

W AMA Film Academy to kierunek trwający dwa lata. Program pierwszego roku obejmuje zdobycie wiedzy w zakresie teorii i historii filmu oraz muzyki filmowej, a także poznanie zagadnień estetyki i konstrukcji dźwiękowego obszaru filmowego. Słuchacze zapoznają się z podstawami akustyki i jej praktycznym wykorzystaniem (fizyka dźwięku, rozchodzenie się dźwięku w przestrzeni, adaptacja akustyczna pomieszczeń, domowe studio dźwięku), dowiedzą się, czym jest plan filmowy oraz jak jest zorganizowany. W części praktycznej uczestnicy kursu nauczą się obsługi urządzeń wykorzystywanych na planie i w studiu dźwiękowym oraz praktycznych zasad nagrywania dźwięku w rożnych typach produkcji filmowych (film fabularny, film dokumentalny, reklama, realizacja TV). Program zajęć obejmuje dogłębne poznanie programu Pro Tools, praktyczną pracę z dźwiękiem w tym programie oraz naukę obsługi programów do czyszczenia, montażu i miksu dźwięku filmowego. Słuchacze zdobędą wiedzę w zakresie analizy scenariusza filmowego pod kątem udźwiękowienia. Podczas zajęć praktycznych poznają zasadę współpracy z planem dźwiękowym, reżyserem, montażystą 

i kompozytorem. Pierwszy rok będzie poświęcony zagadnieniom nagrywania każdego rodzaju dźwięku na planie w zakresie dialogów, efektów, tła dźwiękowego i innych; technicznej obróbce nagranego dźwięku, wykorzystywaniu profesjonalnego oprogramowania do montażu i czyszczenia dźwięku oraz tworzeniu bibliotek dźwiękowych i wstępnemu zarządzaniu nimi przy pomocy oprogramowania.

Drugi rok nauki jest poświęcony zagadnieniom z zakresu nagrań studyjnych, obszarowi finalnego zgrania ścieżki dźwiękowej oraz szeroko rozumianemu pojęciu sound designu. W terminie sound design zawierają się zarówno elementy technicznej konstrukcji wielu różnych warstw dźwiękowych, jak i bogatego obszaru kreacji dźwięku przestrzennego we współczesnym filmie i audiowizualnych formach pochodnych, takich jak TV, reklama, nowe media oraz dynamicznie rozwijający się obszar gamingu. Program drugiego roku obejmuje ugruntowanie i scalenie całego obszaru postprodukcji dźwięku w filmie, rozpoczynającego się od importu materiałów audio, poprzez montaż dialogów; nagranie i montaż postsynchronów, efektów, atmosfer, efektów synchronicznych oraz nagranie, dobór i montaż muzyki, aż po miks finalny. 

Słuchacze tego kierunku korzystają ze stanowisk montażowych dźwięku, profesjonalnego oprogramowania i kompletnych zestawów do nagrania dźwięku na planie. Rozpoczną również pracę w studiach dźwiękowych na terenie szkoły, w Krakowie oraz w Warszawie.

Zapisy 

REALIZACJA DŹWIĘKU NIESTACJONARNY.(zaoczny, weekendowy, zajęcia 2 razy w miesiącu)

REALIZACJA DŹWIĘKU STACJONARNY (dzienny, zajęcia 4 dni w tygodniu)

Czytany 447 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 wrzesień 2020 16:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama