cinema.pl Artykuły

środa, 16 wrzesień 2020 16:44

TYLKO SPRAWIEDLIWOŚĆ na DVD i Blu-ray

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film oparty na prawdziwej historii współczesnego bohatera! Wspomnienia Bryana Stevensona znajdowały się przez ponad 180 tygodni na liście bestsellerów New York Times! 

 

„TYLKO SPRAWIEDLIWOŚĆ to aktualny, przenikliwy i dobitny film z pierwszorzędną obsadą”- Mark Kennedy, Associated Press

„Tylko sprawiedliwość” to oparty na prawdziwych wydarzeniach inspirujący dramat, który przenosi na ekrany jedną z najważniejszych historii naszych czasów. Scenariusz został stworzony na podstawie bestsellerowego pamiętnika młodego absolwenta Harvardu, Bryana Stevensona. Opublikowane w 2014 roku wspomnienia znajdowały się przez ponad 180 tygodni na liście bestsellerów New York Times, zostały również uznane za jedną z najlepszych książek roku przez wiele czołowych magazynów, w tym TIME.

Doskonale przyjęta przez krytyków produkcja zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 14 października.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Harvardzie, świetnie zapowiadający się młody adwokat Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), rezygnuje z lukratywnych zleceń i zamiast zarabiać wielkie pieniądze i robić karierę, podejmuje się nierównej walki o sprawiedliwość broniąc najbiedniejszych. W tym celu udaje się do Alabamy, aby reprezentować niesłusznie skazanych więźniów i ubiegać się o prawa osób, którym nie zapewniono odpowiedniej obrony w sądzie. Wspiera go w tym lokalna adwokat Eva Ansley (Brie Larson). Jedną z jego pierwszych i budzących najwięcej emocji spraw jest proces Waltera McMilliana (Jamie Foxx), który w 1987 roku został skazany na śmierć za morderstwo 18-letniej dziewczyny. Pomimo dowodów świadczących o jego niewinności oraz faktu, że główne zeznania pochodziły od przestępcy, mieszkańcy są przekonani o winie Waltera. Kolejne lata Bryan spędza uwikłany w labiryncie prawnych i politycznych gierek, a także jawnego i bezwstydnego rasizmu. Bryan musi stawić czoła przeciwnościom losu i systemowi, który zdążył uznać Waltera i jemu podobnych za winnych zanim jeszcze odbyła się rozprawa. 

Film wyreżyserował wielokrotnie nagradzany Destin Daniel Cretton (Szklany zamek, Przechowalnia numer 12) na podstawie scenariusza, którego jest współautorem, opartego na bestsellerowych wspomnieniach Bryana Stevensona. W obsadzie filmu znalazły się takie nazwiska jak Michael B. Jordan, znany widzom z Creed i Czarnej Pantery, zdobywca OSCARA Jamie Foxx (Ray, Baby driver, Django) oraz Brie Larson (Pokój, Przechowalnia numer 12, Kapitan Marvel). 

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY

•Jak powstawał film

•Organizacja Equal Justice Initiative 

•Ta chwila na to zasługuje 

•Sceny niewykorzystane

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD

•Jak powstawał film

  

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu: 

facebook.com/MojeFilmyDVD

Czytany 338 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2020 16:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama