cinema.pl Artykuły

środa, 16 wrzesień 2020 11:26

Pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Rewelacja ubiegłorocznego MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów, nowy film Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka.

 

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). 

Film oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela wydanej w 2017 roku. 

W KINACH OD 6 LISTOPADA 2020

 

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   

Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.  

Nowy film Dominika Molla, znanego w Polsce  z takich obrazów jak "U pana Marsa bez zmian", "Leming" czy "Mnich" to oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colina Niela. Prezentując kolejne punkty widzenia bohaterów na tajemnicę, Moll umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę. 

PRASA O FILMIE

"Na tyle intrygujący, że pozostaniesz w niepewności aż do ostatniego momentu." - Hollywood Reporter

*****

"Świeża i przemyślana refleksja na temat współczesnego życia." - Backseat Mafia

*****

"Zachęca do zanurzenie się w tajemnicy i udania na prawdziwą filmową przejażdżkę." - Variety

*****

"Ostry i fascynujący. Dominik Moll osiąga ten efekt, flirtując ze stylem znanym z „Rashomona”. -  Screen International

Czytany 370 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2020 11:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama