cinema.pl Artykuły

wtorek, 01 wrzesień 2020 12:56

Polska premiera „Sweat” Magnusa von Horna w dniu otwarcia MFF Nowe Horyzonty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

20. MFF Nowe Horyzonty otworzy długo wyczekiwany film Zabij to i wyjedź z tego miasta Mariusza Wilczyńskiego, jednak pierwszego dnia festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć także – premierowo w Polsce – znakomity Sweat Magnusa von Horna; dzieło, które znalazło się w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes.

 

Podziw i uwielbienie tysięcy instagramowych followersów, energetyczne treningi w tłumie rozemocjonowanych fanek, zainteresowanie dziennikarzy, kosztowne prezenty od sponsorów – tak wygląda codzienne życie ikony fitnessu z filmu Sweat, ale tylko w sieci. Kiedy wychodzi z roli internetowej celebrytki, Sylwia Zając zostaje całkiem sama. Wówczas bohaterka brawurowego Sweat znowu chwyta za telefon i włącza kamerę, żeby o tym, jak się czuje opowiedzieć najbliższym – czyli swoim fanom.

Wyjątkowe, odważne nagranie, pewnego wieczora wrzucone przez Sylwię do sieci, uruchamia serię dramatycznych zdarzeń, które w ciągu zaledwie trzech dni całkowicie zmienią życie trenerki. Wirtualne wyznanie wyzwoli falę reakcji w mediach społecznościowych, stanie się testem relacji rodzinnych i każe Sylwii zmierzyć się z ciemną stroną popularności. Otwarta konfrontacja z rzeczywistością, przed którą nie chroni ekran smartfona, stanie się dla Sylwii początkiem przemiany, na końcu której znajduje się szansa na prawdziwą bliskość. Sweat Magnusa von Horna świetnie łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

Film von Horna, laureata Paszportu Polityki i reżysera głośnego Intruza, był jedynym polskim tytułem, który znalazł się w oficjalnej selekcji ostatniego festiwalu w Cannes. „Cudem” okrzyknęła zagraniczna prasa filmowy debiut Magdaleny Koleśnik, która brawurowo zagrała Sylwię. Energetycznej jak power shake wschodzącej gwieździe towarzyszą m.in. Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski i kolejny utalentowany aktor młodego pokolenia – Julian Świeżewski. Sweat to następny film, który podbija świat i dowodzi, że polskie kino jest dziś w równie świetnej, jak Sylwia Zając, kondycji i zasłużenie ma rzesze fanów i followersów. 

 

* * *

Na połączone edycje 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival i zapraszamy od 5 do 15 listopada. Więcej szczegółów na www.americanfilmfestival.pl i www.nowehoryzonty.pl.

Czytany 344 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 wrzesień 2020 12:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama