cinema.pl Artykuły

piątek, 28 sierpień 2020 13:16

Żaden pokaz online nie odda emocji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wszystkie projekty Fundacji Garnizon Sztuki - spektakle i towarzyszące im kampanie społeczne - poruszają uniwersalne wartości, podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie poruszają ludzi. Projekty często podejmują te tematy jednak z przymróżeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas.

 

Pomimo poruszanych niełatwych tematów, twórcy chcieliby mądrze bawić, pokrzepiająco wzruszać, i skłaniać do refleksji. Chcą nieść pozytywny przekaz, dawać nadzieję. Główną ideą jest łączenie społecznej misji ze szlachetną rozrywką. Ta idea kontynuowana będzie na scenie teatru GARNIZON SZTUKI, który powstaje w samym sercu Warszawy.

Widza będzie postawiony w centrum, to widz będzie współtworzył razem ze znakomitymi aktorami i twórcami to miejsce. Zostanie wciągnięty w tajemnicze zakamarki świata teatru. Teatr ten umożliwi swobodny dialog z publicznością, będzie otwartym polem twórczym dla wszystkich tych, którzy chcą realizować dobre i ciekawe projekty.

Żaden przekaz online nie odda prawdziwej emocji, która płynie ze sceny w stronę żywej widowni, zapada w umysł i serce, powraca energią na sceniczne deski. Teatr to spotkanie żywych ludzi, których łączy autentyczne współodczuwanie. Taki właśnie będzie ten Teatr : pełen energii, będący lustrem pragnień, pokrzepiający. Czasem skrzący się radością, czasami tchnący melancholią, ale zawsze dający nadzieję; uśmiechnięty, ale niebłahy, mądry, ale niementorski, bliski, ale nienachalny, świeży, ale niebanalny ... będzie to Teatr Pozytywnych Emocji. Ważne jest to, by zmieniać świat na lepsze.

Fundacja Garnizon Sztuki, prowadzona przez Grażynę Wolszczak i Joannę Glińską od 2014 roku, poza realizacją własnych projektów uczestniczy i angażuje się także w inne inicjatywy i wydarzenia, które cechują się szlachetnym przesłaniem.

Dotychczas zrealizowane spektakle: Pozytywni, Polowanie na łosia, Czworo do poprawki, Same plusy.

Czytany 497 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 wrzesień 2020 18:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama