cinema.pl Artykuły

piątek, 28 sierpień 2020 10:15

Zobacz plakat Andrzeja Pągowskiego celebrujący 125 lat kina

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Świętujemy wyjątkowy jubileusz na festiwalu Kino Letnie Sopot–Zakopanezapraszają Provident i AXAZobacz plakat Andrzeja Pągowskiego celebrujący 125 lat kinaAndrzej Pągowski, wybitny grafik i plakacista,zaprojektował plakat z okazji trwającego jubileuszu 125-lecia kina. Jest to kolejna inicjatywa związana z najdłuższym wakacyjnym festiwalem filmowym Kino Letnie Sopot–Zakopane.

 

Andrzej Pągowski jest autorem ponad 700 plakatów do polskich i zagranicznych produkcji filmowych.  Jego prace znajdują się w prestiżowej kolekcji twórców polskiego plakatu prezentowanej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku. Znany jest również z afiszy do kultowych filmów: „Hair”, „Miś” czy „Amator”.Teraz  do  jego  portfolio  dołączył  plakat  wyjątkowy,  celebrujący  125-lecie  światowej kinematografii.W  czwartek  27  sierpnia o  godzinie 20:00  na  stronie www.DKFOnline.pl odbyło się wyjątkowe spotkanie z artystą  na  żywo. Andrzej  Pągowski był kolejnym gościem projektu Domowy Klub Filmowy Online,dofinansowanego  przez  Narodowe  Centrum  Kultury. W trakcie rozmowy z Weroniką Wawrzkowicz artysta opowiedziało kulisach współpracy z reżyserami przy powstawaniu słynnych plakatów polskich filmów.

Nagranie z rozmowy dostępne jest na profilu:https://www.facebook.com/dkfonline/videos/336613730867804

Moja miłość do kina zaczęła się od pierwszych filmów Disney'a w Klubie Garnizonowym na Mokotowie w Warszawie. Świat kina zawsze  mnie  urzekał  i  inspirował,  dlatego  pewnie  bardzo  szybko  zacząłem współpracować z twórcami kina. Mój pierwszy w życiu plakat filmowy to „Abba”,z  1978  roku,  a z  polskich filmów„Amator” Krzysztofa Kieślowskiego z 1979–mówi Andrzej Pągowski.Z  okazji  jubileuszu,Festiwal  zaprasza również do wspólnego oglądania filmów z początków powstawania kina.

Na   specjalnej   podstronie https://kinoletnie.pl/125_lat_kina/ można bezpłatnie obejrzeć perły światowej kinematografii,wyselekcjonowane wspólnie z miesięcznikiem KINO. W tej przestrzeni spotkają się przeszłość z teraźniejszością-obok klasyków prezentowane są bowiem etiudy młodych studentów z Warszawskiej Szkoły Filmowej i AMA Film Academy w Krakowie.W  ramach Festiwalu ma molo w Sopocie oraz w Zakopanem na Krupówkach w każdą sobotę wakacji widzowie mogli obejrzeć wyjątkową selekcję filmów z okazji 125-lecia kina. Wśród starannie wybranych tytułów znalazły się:„Mission: Impossible”, „Blues Brothers”, „Hair”, mega hit „Powrót do przyszłości” Roberta Zemeckisa z Michaelem J. Foxem, kultowe „Pulp Fiction” Quentina Tarantino czy słynne„Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore z przepiękną ścieżką dźwiękową Ennio Moricone.

OUTDOOR CINEMA Ent.OUTDOOR CINEMA Ent. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  ulica Noakowskiego 16 lok.34wpisana do Krajowego Rejestru Sądowegopoczta 00-666 Warszawaprowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy,tel: +48 (22) 357 85 00; Fax: +48 (22) 357 85 01Sąd Gospodarczy, XIIWydział Gospodarczywww.outdoorcinema.pl;  biuro@outdoorcinema.plKrajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000454787XIII  edycja  najdłuższego  wakacyjnego  festiwalu  filmowego  Kino  Letnie  Sopot –Zakopane,  na  któryzapraszają Provident i AXA potrwa do końca sierpnia. Plenerowe projekcje startują o zachodzie słońca -w Sopocie o godz. 21:30, a w Zakopanem i Giżycku o 21:00. Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów można znaleźć na stronie www.kinoletnie.plAktualności, wydarzenia i ciekawostki dostępne są na www.facebook.com/mamplannakinoletnieKino Letnie można podpatrywaćna Instagramie #mamplannakinoletnieWszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie biletwstępu na molo w Sopocie.Świętuj z nami 125 lat kina! Provident i AXA zapraszają i przypominają: pamiętajcie o bezpiecznym dystansie podczas seansów, maseczkach i dezynfekcji rąk.Organizator: Outdoor CinemaPartnerzy strategiczni: Telewizja TVN i TVN 7Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, VIVA, Party, Kino, Co Jest Grane 24, AMS, Zakolove, Uroda Życia, Wirtualna PolskaSponsorzy: Bracia Koral, StorytelPartnerzy: Jawor-Parkiet, Bertrand, Astrini Design, PolargosHotele partnerskie: My StorySopot Apartments, Hotel Tajty, Rezydencja GubałówkaPartner kina jachtowego : SKYBOAT, Draco, WindyKino partnerskie: Nowa Fala w GiżyckuKawiarnia festiwalowa: Koło Molo w SopocieBlog partnerski: Rozmawiam, bo lubięPartnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miejski w Giżycku i Giżyckie Centrum Kultury

Czytany 333 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 sierpień 2020 10:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama