cinema.pl Artykuły

środa, 26 sierpień 2020 12:53

Uniwersalna opowieść o otaczającym nas świecie w kinach od 4 września

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najnowszy film węgierskiego scenarzysty, reżysera oraz aktora Gábora Reisza, który polskim widzom znany jest z filmu “Sens życia oraz jego brak“. Jego nowy obraz „Najgorsze wiersze świata” jest lekką opowieścią o ciężkich problemach, a Reisz stara się w nim odpowiedzieć na pytanie jak i czy w ogóle we współczesnym świecie można zbudować głębokie relacje międzyludzkie. Nie stroni przy tym od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem. 

Film trafi do kin stacjonarnych oraz na platformę MOJEeKINO.PL. W kinach stacjonarnych będzie wyświetlany od piątku 4 września, natomiast na platformie kin studyjnych najbliższe pokazy odbędą się w dniach: 25 sierpnia (pokaz przedpremierowy) oraz 8 i 15 września. Każdy z seansów odbędzie się o godzinie 20:00. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie platformy MOJEeKINO.PL

W KINACH OD 4 WRZEŚNIA 2020

Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt.

Powrót w dobrze znane rejony ma pomóc bohaterowi dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się dla Tamása podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Wspomnienia to nie tylko poszukiwanie różnych odcieni miłości, ale i próba zrozumienia sytuacji, w której się aktualnie znalazł. Mężczyzna szybko się przekonuje, jak wielki wpływ w kształtowaniu osobowości, tożsamości ma nasza przeszłość. Dzięki temu zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane i czasami zupełnie niezrozumiałe bywają ludzkie relacje. 

Film zdobył uznanie na wielu światowych festiwalach filmowych. Otrzymał m.in. nagrody dla najlepszego reżysera, najlepszej aktorki drugoplanowej (Lili Monori), za najlepszy montaż na Węgierskim Tygodniu Filmowym, nagrodę Jury za najlepszy film na Festiwalu Filmowców Komediowych w Monte Carlo, nagrodę specjalną Jury, a także nagrodę Scuola Holden i Nagrodę AVANTI na MFF w Turynie. Zdobył również uznanie wśród polskiej publiczności, która na ubiegłorocznej CINERGII przyznała filmowi drugie miejsce. 

Czytany 382 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 sierpień 2020 12:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama