cinema.pl Artykuły

środa, 26 sierpień 2020 12:44

„Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” w kinach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ktoś tu znowu rozrabia! Pettson i Findus powracają! Bohaterowie uwielbianej serii książek ponownie na ekranach kin w całej Polsce. Jakie były początki przyjaźni Pettsona i Findusa? "Mały kłopot, wielka przyjaźń" opowiada o trudnych i przezabawnych pierwszych tarapatach rozbrykanego gadającego kota i jego sympatycznego opiekuna. Od piątku w kinach!

Czy pamiętacie jak zaczęła się przyjaźń Pettsona i gadającego kota Findusa? Jak to się stało, że ciekawski i dowcipny kocur trafił pod opiekę cichego Pettsona? Od 28 sierpnia w kinach film, od którego wszystko się zaczęło!  „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”, czyli aktorska ekranizacja przygód ulubionych bohaterów, która dała początek uwielbianej przez przedszkolaków filmowej serii! 

Książki o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista od lat podbijają serca milionów czytelników na całym świecie, również w Polsce. A dla tych, którzy słyszą o Findusie po raz pierwszy, film jest świetną okazją do rozpoczęcia przygody zarówno z książkami, jak i serią filmów. W domu z nosami w książkach, w kinie z oczami wpatrzonymi w duży ekran!

Film „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” to urocza, zabawna i zajmująca opowieść o nowych przyjaźniach, różnicach charakterów i szukaniu wspólnego języka z pozornie całkiem innymi osobowościami.

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają? 

Film w kinach od 28 sierpnia 2020 r.

 

Link do zwiastuna:

Teaser “Szukając mąki”:

Teaser “Czerwona płachta”:

 

„Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”

tytuł oryginalny: Pettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, große Freundschaft

reżyseria: Ali Samadi Ahadi

kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014

kategoria wiekowa: 4+

wersja językowa: lektor

występują: Ulrich Noethen, Marianne Sägebrecht, Max Herbrechter

scenariusz: Thomas Springer na podstawie książki Svena Nordqvista

zdjęcia: Mathias Neumann

montaż: Andrea Mertens

muzyka: Ali N. Askin

produkcja: Thomas Springer, Helmut G. Weber (Tradewind Pictures), Helge Sasse (Senator Film Produktion).

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Więcej na: www.kinodzieci.pl 

Czytany 328 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 sierpień 2020 12:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama