cinema.pl Artykuły

środa, 26 sierpień 2020 11:41

Uniwersalne studium związku w kinach od 25 września

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oparty na osobistych przeżyciach duńskiej reżyserki Marii Sødahl film jest opowieścią o miłości i związku w obliczu nieuniknionej zmiany, która zgodnie z tytułem daje ogromną nadzieję. Obraz otrzymał na tegorocznym MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. Główne role brawurowo odegrali Andrea Braein Hovig i doskonale znany polskiej publiczności Stellan Skarsgard. 

 

W KINACH OD 25 WRZEŚNIA 2020

POLSKI ZWIASTUN

https://www.youtube.com/watch?v=VMhrJYd3PWc

Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą zaledwie trzy miesiące życia? 

Taka sytuacja zastaje Anję i jej życiowego partnera Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na swoich karierach artystycznych oraz dorastających dzieciach. 

Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja.

Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

 

PRASA O FILMIE

Ten film stanie się „wizytówką” Andrei Bræin Hovig, która stworzyła fantastyczną, a zarazem szokującą kreację kobiety cierpiącej na nieuleczalną chorobę. - Barry Hertz, Globe and Mail

 

*****

Niełatwo nakręcić film podejmujący problem śmiertelnej choroby, który jest tak bogaty i dający satysfakcję. - Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

*****

W świecie, w którym w sztuce ceniłoby się prawdę i przejrzystość, ten film mógłby być kandydatem do Oscara. - Michael Sicinski, Cinema Scope

Czytany 348 razy Ostatnio zmieniany środa, 26 sierpień 2020 11:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama