cinema.pl Artykuły

czwartek, 20 sierpień 2020 12:39

Nowy film reżysera hitu „Goło iwesoło” - od jutra w kinach!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” - Petera Cattaneo – już od jutra na ekranach kin!

 

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.

Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić!

Od reżysera:

Najbardziej pociągała mnie możliwość nakręcenia filmu, który pokazuje emocjonalną moc muzyki i możliwość oczyszczenia poprzez wspólne śpiewanie. Wszystkie piosenki nagrywaliśmy na żywo na planie, z wszelkimi niedoskonałościami amatorskiego chóru, dzięki czemu osiągnęliśmy autentyczne brzmienie. Obsada ćwiczyła finałową piosenkę jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, ale poprzedzających je występów postanowiliśmy nie ćwiczyć, żeby słyszalna była w nich surowa spontaniczność.

Praca z Kristin i Sharon była wielką przyjemnością. Obie są utalentowanymi aktorkami, obie czują się świetnie zarówno w komedii, jak i dramacie, ale za to różnią się wyglądem, pochodzeniem i energią, przez co wspaniale się dopełniały. Były na planie bardzo pomysłowe, sięgając w głąb emocji potrzebnych w danej scenie i wzajemnie się nakręcając, żeby ich wymiany zdań wyglądały jak najzabawniej.

Kiedy wszystkie aktorki spotkały się podczas pierwszej próby śpiewu, automatycznie uaktywnił się jeden z motywów filmu – grupa nieznających się wcześniej kobiet szybko odnalazła porozumienie dzięki piosence. To najbardziej zgrana obsada, z jaką kiedykolwiek pracowałem. Ciągle rozmawiały, żartowały między kolejnymi ujęciami. Wiele miesięcy po ukończeniu zdjęć wciąż pozostawały ze sobą w kontakcie.

Mam nadzieję, że na seansie widzowie „Pojedynku na głosy” będą śmiać się i nucić razem z bohaterkami. Że odwaga tych kobiet ich zainspiruje, a słuchanie, jak śpiewają klasyczne piosenki, podniesie ich na duchu.

Czytany 306 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 sierpień 2020 14:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama