cinema.pl Artykuły

środa, 12 sierpień 2020 15:00

Malta planem filmowym kolejnej hollywoodzkiej produkcji!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pod koniec sierpnia na Malcie rozpoczną się zdjęcia do Jurassic World 3 – amerykańskiej produkcji, będącej kontynuacją Parku Jurajskiego.

 

Malta planem filmowym kolejnej hollywoodzkiej produkcji!Zdjęcia do filmu Jurassic World 3 miały rozpocząć się już w maju, jednak przez wybuch pandemii Covid-19 zostały wstrzymane. Będzie to pierwsza produkcja filmowa realizowana na Malcie od czasu wybuchu pandemii. 

Johann Grech, przedstawiciel Malta Film Commission podkreśla, że w czasie realizacji zdjęć współpracują z maltańskimi organami ds. zdrowia, zachowując wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Obecnie, Malta wciąż jest jednym z najbezpieczniejszych europejskich krajów, o niskim wskaźniku zachorowań na Covid-19.  

Reżyserem trzeciej części Jurassic World wciąż pozostaje Colin Trevorrow – twórca pierwszego filmu z serii. W filmie wystąpią aktorzy znani z pierwszej produkcji Stevena Spielberga Park Jurajski – Jeff Goldblum, Laura Dern i Sam Neill. U ich boku pojawią się także Chrisa Pratt i Bryce Dallas Howard, występujących we wcześniejszych częściach Jurassic World. 

Zdjęcia do Jurassic World 3 będą kręcone w następujących maltańskich miejscowościach: Valletta, Vittoriosa, Mellieha i Pemboke. Film trafi do kin w czerwcu 2021 roku.

Na Wyspach Maltańskich w przeliczeniu na 1 km2 znajduje się najwięcej na świecie obiektów o wartości historycznej i zabytkowej. Od wielu lat są one lokacją filmową wielu znanych hollywoodzkich hitów, takich jak: Gladiator, U-571, Hrabia Monte Christo, Troja, Monachium, World War Z, Kapitan Phillips i sławny film Popeye, na potrzeby którego wybudowano wioskę filmową – dziś znaną jako park rozrywki Popeye Village. Również fani Gry o Tron rozpoznają miejsca ukazane w filmie – dawną stolicę Malty Mdinę, klasztor św. Dominika w Rabacie i klify Mtahleb. 

Czytany 459 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 15:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama