cinema.pl Artykuły

środa, 05 sierpień 2020 15:05

Poznaj (super)bohaterów animacji SAMSAM

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Glutozaur, Łóżkosikacze i cała masa kłopotów! Poznaj kosmicznych (super)bohaterów animacji „Samsam”! W kinach od 7 sierpnia.

 

Poznaj (super)bohaterów animacji SAMSAMSAMSAM

W odległej galaktyce, na SamPlanecie, mieszka nieustraszony Samsam. Chłopiec uczęszcza do szkoły superbohaterów i marzy, by któregoś dnia dołączyć do swoich rodziców w ich intergalaktycznych misjach. Na razie musi zadowolić się podbijaniem kosmosu w towarzystwie przyjaciół ze szkoły superbohaterów i rezolutnego pluszowego misia – Misiaczka. Niestety, mimo walecznego charakteru, wrodzonego sprytu i świetnych genów, Samsam nie odkrył w sobie jeszcze żadnej niezwykłej mocy. Czy pomoże mu w tym nowa koleżanka z klasy?

MEGA

Mega to nowa uczennica w szkole. Rodzice już zdecydowali, czym ich córka zajmie się w przyszłości – matka zmusza ją do operowego śpiewu, ojciec – do przejęcia władzy na planecie Marf. Mega postanawia nie ulegać ich naciskom i na własną rękę zapisuje się do szkoły superbohaterów. Jej nowi koledzy nie znają jednak jej prawdziwej tożsamości. Najmniejszy błąd ze strony dziewczyny może kosztować ją – gniew rodziców lub utratę zaufania przyjaciół.

MARFJAL

Król planety Marf i ojciec Megi. Jest ciągle zły i dobrze mu z tym. Rządzi twardą ręką i za cel obiera unicestwienie planety Sam. Wada wymowy i niewielki wzrost sprawiają, że czasem pada obiektem żartów swoich podwładnych, ale króla Marfjala nie można lekceważyć! Władca ma w zanadrzu broń masowego rażenia i nie zawaha się jej użyć, by uskutecznić swój plan.

MAMA MEGI

Królowa na planecie Marf ma tylko jedną pasję – muzykę. Nieświadoma niecnych planów swojego męża, królowa żyje w świecie opery i musicalu. Jej piękny, klasyczny śpiew uspokaja króla Marfjala, ale jest też zmorą Megi – matka spodziewa się, że córka pójdzie w jej muzyczne ślady. Najwięcej czasu poświęca więc na zmuszaniu pociechy do czytania nut i ćwiczenia głosu.

SAM MAMA I SAM TATA

Rodzice Samsama słyną z bycia super-bohaterami. Chociaż na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za całą planetę, to udało im się stworzyć ciepły i kochający dom dla swojego jedynego dziecka. Do superbohaterskiej pracy podchodzą bardzo profesjonalnie – mimo próśb Samsama, nie zabierają go na niebezpieczne misje i z całych sił starają się pomóc mu, odkryć jego unikalną moc.

UCZNIOWIE SZKOŁY SUPERBOHATERÓW 

Samsam nie jest jedynym młodocianym superbohaterem na swojej planecie. Koleżanki i koledzy w jego szkole również aspirują do tego miana, a także uczą się, jak odpowiedzialnie korzystać ze swoich mocy. Większość z nich już odkryło swój nadprzyrodzony talent – superprędkość, latanie, telekineza to tylko niektóre z ich umiejętności. Taka ekipa jest w stanie stawić czoła największym zagrożeniom, zwłaszcza, że poza superumiejętnościami łączy ich prawdziwa międzygalaktyczna przyjaźń.

ŁÓŻKOSIKACZE

Złośliwe żółte stworki z sikaczami, którymi oblewają dziecięce łózka. Łóżkosikacze starają się skompromitować Samsama i inne dzieci przed ich rodzicami. Przychodzą zawsze nocą i są niewidzialne dla dorosłych. Nie ma jednak problemu, z którym Samsam i jego przyjaciel Misiaczek nie mogliby sobie poradzić!

GLUTOZAUR

Ten potwór stworzony przez laboratorium króla Marfjala ma tylko jedno zadanie – zniszczyć szczęście we wszechświecie. Nie spocznie, póki nie unicestwi całej radości w każdym, kogo spotka. Do pokonania tej kreatury nie wystarczy posiadanie supermocy, potrzebna jest niesamowita odwaga! Czy wystarczy jej Samsamowi i jego przyjaciołom?

 

#chodźdokina

 

Studio, które stworzyło Minionki, przedstawia przezabawne i pełne akcji przygody najmniejszego superbohatera galaktyki. „Samsam” to nowe dzieło producentów „Chłopca i wilka” oraz oscarowych animacji „Trio z Belleville” i „Ernest i Celestyna”, będące kinową wersją serialu, który również w Polsce zdobył dużą popularność. Dołącz do Samsama i jego fantastycznych przyjaciół. Zwiedzaj kosmos i sięgnij gwiazd w poszukiwaniu zaginionej supermocy. Być może odkryjesz nową planetę lub dotrzesz tam, dokąd nie dotarł jeszcze żaden dzieciak. 

Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu… Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakie można zdobyć.

Gatunek: komedia animowany

Produkcja: Francja, 2020

Reżyseria: Tanguy de Kermel („What's the Big Idea?”, „Ziggy and the Zoo Tram”)

Scenariusz: Valérie Magis („Chłopiec i wilk”, „Ernest i Celestyna”, „Wiking Vic”), Jean Regnaud („Mój dziadek się chowa”, „Wielki zły lis i inne opowieści”, „Ernest i Celestyna w zimie”), Serge Bloch („Samasam” – serial i książka)

Obsada oryginalna: Marie-Eugénie Maréchal („Mój przyjaciel Ufik”, „Mikolajek” - serial, „Alvinnn!!! I wiewiórki”), Isaac Lobé-Lebel („Derby Girl”), Lior Chabbat („Noces d'Or”), Damien Boisseau („Watch_Dogs”, „Era Ronków”)

Czytany 287 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 sierpień 2020 15:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama