cinema.pl Artykuły

wtorek, 04 sierpień 2020 11:24

Wszystkie sierpniowe mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA w Polsacie Sport Premium

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najlepsze i najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie świata wracają do gry. Ze względu na pandemię koronawirusa bieżący sezon piłkarski na Starym Kontynencie jest wyjątkowo długi i zakończy się dopiero w sierpniu. Wszystkie sierpniowe mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA pokażą kanały Polsat Sport Premium.

 

Tegoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA mieli zostać wyłonieni w maju. Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa wydłużyła jednak rozgrywki i zmusiła UEFA do zmiany formuły z ligowej na turniejową. Półfinały i finał Champions League zostaną rozegrane na dwóch stadionach Lizbony. Gospodarzami ćwierćfinałów, półfinałów oraz finału Europa League będą zaś Kolonia, Duisburg, Dusseldorf i Gelsenkirchen. Jednak zanim najlepsze zespoły Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną skoszarowane w Portugalii i Niemczech, należy dokończyć spotkania, które COVID-19 przerwał w marcu.

 

W środę i czwartek odbędzie się walka o ćwierćfinały Ligi Europy. Sześć spotkań udało się rozegrać w marcu, dlatego rywalizacja w tych parach zostanie dokończona w systemie mecz/rewanż. 

Starcia Inter – Getafe oraz Sevilla – Roma rozstrzygnie zaś tylko jeden mecz. Środowe studio otwierające cały wieczór z Europa League w Polsacie Sport Premium rozpocznie się o godzinie 17:00.  Program poprowadzi Paulina Chylewska, a jej gośćmi będą Artur Wichniarek, Dariusz Dziekanowski, Radosław Majewski oraz Roman Kołtoń. Analizę taktyczną wszystkich spotkań przeprowadzą Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk, a porównania i ciekawostki przedstawią Szymon Rojek i Karolina Kozłowska. Na stanowiskach komentatorskich pracować zaś będą Grzegorz Michalewski i Paweł Golański (FC Kopenhaga – Basaksehir Stambuł), Andrzej Janisz i Tomasz Hajto 

(Szachtar Donieck – VfL Wolfsburg), Marcin Feddek i Maciej Żurawski 

(Manchester United – LASK) oraz Cezary Kowalski i Marcin Lepa (Inter – Getafe). 

Dzień meczowy o 23:30 podsumuje magazyn skrótów. 

 

Czwartkowy wieczór z Ligą Europy poprowadzi Przemysław Iwańczyk. Od godziny 17:00 jego gośćmi będą Tomasz Hajto, Grzegorz Rasiak, Piotr Czachowski i Roman Kołtoń. Na stanowisku analizy taktycznej Marcinowi Feddekowi towarzyszyć będzie Tomasz Łapiński, a kącik porównawczo-ciekawostkowo ponownie poprowadzą Szymon Rojek i Karolina Kozłowska. Mecze skomentują Cezary Kowalski i Paweł Golański (Sevilla – Roma), Mariusz Hawryszczuk i Przemysław Łagożny 

(Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers), Piotr Przybysz i Maciej Żurawski 

(Wolverhampton – Olympiacos) oraz Andrzej Janisz i Artur Wichniarek 

(FC Basel – Eintracht Frankfurt). O 23:30 wszystkie spotkania zostaną podsumowane w magazynie skrótów.      

 

W piątek powróci natomiast Liga Mistrzów. W niej awans do ćwierćfinałów już zapewniły sobie Atletico Madryt, Paris Saint- Germain, RB Lipsk i Atalanta Bergamo. Co ciekawe dla zespołu z Niemiec to dopiero drugi sezon w europejskiej elicie, a Włosi są absolutnym debiutantem. O wejście do najlepszej ósemki wciąż walczą Real Madryt, Manchester City, Olympique Lyon, Barcelona, Chelsea Londyn, Juventus Turyn, Napoli oraz Bayern Monachium. W trzech ostatnich ekipach występują Polacy, z których największe szanse awansu ma Robert Lewandowski. Jego Bayern w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonał na wyjeździe Chelsea 3:0 i rewanż w Monachium wydaje się formalnością. 

 

Po remisie 1:1 na własnym stadionie, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński z Napoli powalczą o awans w Barcelonie. Z kolei Wojciech Szczęsny i jego Juventus spróbują na własnym stadionie odrobić jednobramkową stratę z Olympikiem Lyon. 

 

Piątkowy wieczór z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium o godzinie 18:00 rozpocznie rozbudowane studio publicystyczno-rozrywkowe. Poprowadzi je Paulina Chylewska, którą wspierać będą Roman Kołtoń, Piotr Czachowski, Dariusz Dziekanowski i Artur Wichniarek. Analizę taktyczną przeprowadzą Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk. Nie zabraknie też ciekawostek i porównań autorstwa Szymona Rojka i Karoliny Kozłowskiej oraz Kuchni Mistrzów i Muzyki Mistrzów w wykonaniu Karoliny Szostak, Tomasza Karolaka i Hirka Wrony. Nowością będzie kącik retro Tomasza Włodarczyka. Piątkowe mecze skomentują Cezary Kowalski i Tomasz Hajto (Manchester City – Real Madryt) oraz Marcin Lepa (Juventus Turyn – Olympique Lyon). Punktualnie o północy wystartuje magazyn skrótów.

 

Gospodarzem sobotniego wieczoru z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium będzie Przemysław Iwańczyk. Jego gośćmi od godziny 18:00 będą Jerzy Engel, Roman Kołtoń, Piotr Czachowski i Tomasz Hajto. Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk zatroszczą się o analizę taktyczną spotkań, a duet 

Szymon Rojek/Karolina Kozłowska przedstawi porównania i ciekawostki. Tomasz Włodarczyk ponownie zabierze widzów w podróż retro po Champions League, a o Kuchnię i Muzykę Mistrzów zatroszczą się Karolina Szostak, Tomasz Karolak i Hirek Wrona. Komentatorami sobotnich meczów będą Bożydar Iwanow i Paweł Golański (Barcelona – Napoli) oraz Marcin Feddek i Artur Wichniarek (Bayern – Chelsea). Cały dzień z Ligą Mistrzów podsumuje magazyn skrótów, który rozpocznie się o północy.

 

 

 

Mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA w kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2:

 

Środa 5 sierpnia:

 

Godz. 18:45 - Polsat Sport Premium 1:Szachtar Donieck – VfL Wolfsburg

Godz. 18:10 - Polsat Sport Premium 2:   FC Kopenhaga – Istanbul Basaksehir FK

Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1:Manchester United – LASK

Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 2:   Inter – Getafe 

 

Czwartek 6 sierpnia:

 

Godz. 18:45 - Polsat Sport Premium 1:Sevilla - Roma

Godz. 18:10 - Polsat Sport Premium 2:   Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers

Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1:FC Basel – Eintracht Frankfurt

Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 2:   Wolverhampton - Olympiacos 

 

Piątek 7 sierpnia:

 

Godz. 20:15 - Polsat Sport Premium 2: Manchester City – Real Madryt 

Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1: Juventus - Lyon

 

Sobota 8 sierpnia:

 

Godz. 20:15 - Polsat Sport Premium 2: Barcelona – Napoli 

Godz. 20:50 - Polsat Sport Premium 1: Bayern Monachium – Chelsea Londyn

Czytany 327 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2020 11:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama