cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 03 sierpień 2020 12:18

Filmowe czwartkowe wieczory w Parku Ulricha

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wola Park zaprasza warszawiaków na kolejne pokazy filmowe w kinie plenerowym. Filmowe Ogrody potrwają jeszcze przez cały sierpień oraz pierwszy tydzień września. Projekcje odbywają się w Parku Ulricha przy Wola Parku w czwartki o godzinie 21.00.

 

Repertuar Filmowych Ogrodów składa się z filmów wyprodukowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. W sierpniu i wrześniu Wola Park przygotował dla warszawiaków pokazy filmów: „Julie i Julia”, „Był sobie pies”, „Podróż na sto stóp”, „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”, a także „Pokémon detektyw Pikachu”. Widzowie obejrzą produkcje w czwartki o 21.00 w Parku Ulricha. 

„Julie i Julia” to historia młodej kobiety, która próbuje ugotować wszystkie dania z książki kulinarnej swojej idolki. Z kolei „Był sobie pies” to wzruszająca komedia familijna o pupilu, który odradza się ponownie w kolejnych psich wcieleniach. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Podróż na sto stóp”, czyli komedii o hinduskiej rodzinie, która otwiera restaurację we Francji. W sierpniu widzowie obejrzą jeszcze „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”. To film fantasy na podstawie scenariusza autorki książek o „Harrym Potterze” – J.K. Rowling. Filmowe Ogrody zakończy projekcja „Pokémona detektywa Pikachu” o historii tajemniczego zaginięcia prywatnego detektywa i jego poszukiwaniach.

– Cieszymy się, że sąsiedzi Wola Parku chętnie przychodzą na pokazy w naszym kinie plenerowym. Przygotowaliśmy Filmowe Ogrody z myślą o kontynuowaniu naszej tradycji tworzenia miejsc spotkań. Zależy nam na kreowaniu przestrzeni, w której okoliczni mieszkańcy mogą wspólnie spędzać wolny czas – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku.

W trosce o bezpieczeństwo widzów Wola Park dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim obecnym środki ochronne. Przy wejściu na teren imprezy udostępnione są środki dezynfekujące, również leżaki zostaną uprzednio zdezynfekowane. W kinie plenerowym można uczestniczyć zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Oznacza to, że wszyscy widzowie proszeni są o zakrywanie nosa i ust bądź zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry względem innych osób. Z myślą o komforcie wszystkich widzów organizatorzy proszą, aby osoby z temperaturą powyżej 37 stopni lub z innymi objawami chorobowymi nie przychodziły na wydarzenie. Co ważne Wola Park zapowiada, że pracownicy obsługi będą bezdotykowo mierzyć temperaturę wszystkim obecnym (po wyrażeniu przez nich zgody). Osoby z temperaturą powyżej 37 stopni zostaną poproszone o opuszczenie terenu kina plenerowego. 

Organizatorzy proszą wszystkich chętnych, aby wcześniej dokonali bezpłatnej rejestracji na wydarzenie w serwisie Facebook.

Pokazy przed Wola Parkiem organizowane są w ramach Filmowej Stolicy Lata, która w tym roku odbywa się już po raz 15. Wydarzenie nazywane jest największą imprezą filmową w plenerze w Warszawie. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

 

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA oraz IKEA Bliżej (miejsce planowania i zamawiania artykułów wyposażenia wnętrz IKEA), Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy. 

W lutym 2020 roku ogłoszone zostały plany związane z projektem rewitalizacji Ogrodów Ulricha. Włączone w proces inwestycyjny zostaną zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Projekt ma na celu przywrócenie temu miejscu dawnego blasku. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, docelowo stworzy na tym terenie miejsce, które będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin. Przestrzeń będzie łączyła społeczną użyteczność przestrzeni – przeznaczoną na warsztaty, zajęcia edukacyjne i spotkania – z funkcją handlowo-gastronomiczną.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.

Czytany 487 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 sierpień 2020 12:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama