cinema.pl Artykuły

sobota, 01 sierpień 2020 11:53

Letni Przegląd Monologów w sierpniu i plany na jesień w Dramatycznym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Najbardziej nietypowy sezon teatralny za nami. Przez ostatnie miesiące Teatr Dramatyczny wkroczył mocno w nowy obszar działań, czyli online i zaproponował widowni DramatOn, a teraz podsumowuje jego efekty.

W lipcu teatr mógł wrócić na scenę z kameralnymi przedstawieniami. Pocieszające jest też to, że publiczność wróciła do teatru - na granych przez teatr w lipcu spektaklach widownia wypełniła się w 100% obowiązującej normy.

Na sierpień planowany jest pierwszy Letni Przegląd Monologów:

Wspaniali aktorzy, zapadające w pamięć słowa, niezwykłe spektakle. Zapraszamy na Letni Przegląd Monologów! Wybrane zostały te najbardziej charakterystyczne, choć czasem nieoczywiste. Momenty, podczas których najmocniej się wzruszacie lub najgłośniej śmiejecie. Słowa, którym warto uważnie się przysłuchać. Jeżeli widzieliście już dany spektakl – kolejny raz możecie do niego wrócić. Może akurat traficie na swój ulubiony fragment? A może będą to wersy, które umknęły w chwilowym rozproszeniu? Jeżeli nie byliście na przedstawieniu – posłuchajcie, na pewno nie zdradzimy Wam zbyt wiele! Nawet jeśli kilka zdań może opowiedzieć niezwykłą historię.

Letni Przegląd Monologów odbywa się wyłącznie na naszym Facebooku, wszystkie filmy zostały nagrane specjalnie w tym celu (nie pochodzą z nagrań ze spektakli) i są udostępniane codziennie bezpłatnie tutaj: https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa/ Jest nam niezmiernie miło, że widzowie pragną wrócić do teatru i dzwonią do nas w sprawie zakupu biletów na wybrane monologi.

Więcej informacji można znaleźć w repertuarze. 

Zapraszamy także do obejrzenia prologu spektaklu „Psy ras drobnych” na podstawie książki Olgi Hund.

Reżyseria i adaptacja: Iwona Kempa. W obsadzie: Karolina Charkiewicz, Anna Gajewska, Małgorzata Niemirska, Agata Wątróbska, Magdalena Czerwińska, Agata Góral, Anna Szymańczyk.

Prolog znajduję się na FB oraz YT teatru.

Jak powiedziała reżyserka: „W marcu przerwałyśmy pracę nad spektaklem według powieści Olgi Hund; stęsknione, zmartwione, rozdzielone, osobne, nagrałyśmy coś w rodzaju prologu do spektaklu, z nadzieją, że kiedyś uda się nam go dokończyć; w sierpniu po czteromiesięcznej przerwie wznawiamy próby, premierę planujemy w listopadzie."

 

Planowane premiery w Teatrze Dramatycznym:

„Jezioro” Zuzanny Bojdy, reż. Daria Kopiec, 16 paźdzernika 2020

„Psy ras drobnych” Olgi Hund, reż. Iwona Kempa, 13 listopada 2020

„Zielona Gęś” Konstanty Ildefons Gałczyński, reż. Sławomir Narloch, grudzień 2020

„Aby ci o tym donieść” Caryl Churchill, reż. Agnieszka Glińska, grudzień 2020/styczeń 2021

„Król Lear” William Shakespeare, reż. Wawrzyniec Kostrzewski, styczeń 2021

 

Próby do tych spektakli już trwają lub wkrótce się zaczną - trzymamy kciuki za sprzyjające warunki!

Zapraszam również do wysłuchania piosenki na pożegnanie sezonu "Nie baw się więcej kulą ziemską" z muzyką Grzegorza Turnaua, słowami Ewy Lipskiej, w wykonaniu zespołu Teatru Dramatycznego: https://youtu.be/NaDeNT034eQ

Czytany 319 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 sierpień 2020 13:50

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama