cinema.pl Artykuły

czwartek, 30 lipiec 2020 16:43

Sierpniowe „Wielkie Kino” na TNT, czyli emocjonujące, środowe wieczory dla wymagających

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jakie kino nazywane jest wielkim? Przede wszystkim to, które zapada widzom w pamięć, stawia przed nimi wyzwania, wywołuje emocje i porusza ważne, choć nie zawsze łatwe tematy. Takie właśnie filmy TNT zaprezentuje w sierpniu w ramach cyklu „Wielkie Kino”. 

 

Przed widzami TNT kolejna odsłona cyklu „Wielkie Kino”. Starcie z niezidentyfikowanym, kosmicznym drapieżnikiem, poruszająca historia śmiertelnie chorego prawnika, chłopiec przenoszący się w świat swojego ulubionego superbohatera czy miasto, w którym panoszy się zło – w środowe wieczory zdecydowanie nie będzie można narzekać na nudę.

„Predator” to znane i doceniane kino akcji w reżyserii Johna McTiernana oraz brawurowa rola Arnolda Schwarzeneggera. Aktor wciela się w ambitnego majora Dutcha Schaefera. Oddział, którym dowodzi, otrzymuje wymagające zadanie. Żołnierze muszą odbić z rąk wroga wpływowych dyplomatów. Podczas próby uwolnienia jeńców jednostka dokonuje przerażających odkryć. Komandosi będą musieli pokonać wroga, który stanowczo nie jest człowiekiem…  Znalezienie najsłabszego punktu tego kosmicznego drapieżnika stanie się grą o życie.

„Filadelfia” w chwili swojej premiery była niezwykle ważnym i aktualnym głosem w dyskusji o dyskryminowaniu chorych na AIDS. Odtwórca głównej roli – Tom Hanks – za swoją kreację aktorską w tej produkcji zdobył Oscara. Andrew Beckett to uzdolniony prawnik pracujący w prestiżowej kancelarii. Bohater choruje na AIDS. Znakomicie udaje mu się łączyć obowiązki zawodowe z terapią, jednak gdy jego kłopoty ze zdrowiem wychodzą na jaw, prawnik otrzymuje zwolnienie pod pretekstem niekompetencji. Andrew postanawia walczyć o sprawiedliwość i wnosi sprawę do sądu. Jedyny adwokat, który godzi się wystąpić przeciwko wpływowej kancelarii to Joe Miller (Denzel Washington). Ten proces z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych…

Danny Madigan to nastoletni chłopiec, którego pasją jest kino akcji. Chłopak ma swojego filmowego idola – jest nim nieustraszony superpolicjant Slater. Pewnego dnia Danny wchodzi w posiadanie magicznego biletu. Okazuje się, że jest to przepustka do fikcyjnego, filmowego świata, w którym wreszcie może spotkać swojego ulubieńca. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy filmowy bandyta okrada chłopca i zabiera mu połowę przedartego biletu. Przez ten incydent złoczyńca przedostaje się do realnej rzeczywistości. Danny i Slater podążają w ślad za nim chcąc powstrzymać czarny charakter. „Bohater ostatniej akcji” to ciekawa i warta uwagi mieszanka wielu gatunków, która obnaża absurdy kina akcji oraz gatunku science-fiction. 

Miasto, w którym żyją bohaterowie „Siedem”, William Somerset (Morgan Freeman) i David Mills (Brad Pitt), stanowczo nie należy do spokojnych. Siedem grzechów głównych wyznacza funkcjonowanie jego mieszkańców. Lenistwo, chciwość, żądza, obżarstwo, pycha, zazdrość i gniew są tutaj na porządku dziennym. Mieszka w nim również tajemniczy zabójca Mściciel... To wyjątkowo trudny przeciwnik i kreatywny morderca, który ma inny pomysł na każde zabójstwo. Czy temu odważnemu duetowi uda się go złapać?

Na cykl „Wielkie Kino” TNT zaprasza w każdą środę o 21:00.

Plan emisji:

05.08 – „Predator” 

12.08 – „Filadelfia” 

19.08 – „Bohater ostatniej akcji”

26.08 – „Siedem”

Czytany 443 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2020 16:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama