cinema.pl Artykuły

czwartek, 23 lipiec 2020 11:24

Otwarte granice! Kino na Granicy w sierpniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W związku z ogłoszeniem przez Czechy otwarcia granicy z Polską w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia.

 

Przedostatni tydzień wakacji to termin zapowiadany przez organizatorów już od marca, kiedy ogłoszone zostały obostrzenia związane z obecnością koronawirusa w obu krajach. Otwarcie granicy w Cieszynie ze strony Czech sprawiła, że organizatorzy mogą ostatecznie potwierdzić ten termin. Aby zapewnić uczestnikom imprezy bezpieczeństwo, festiwal odbędzie się przy zachowaniu nowych zasad organizacji imprez kulturalnych. 

Most Przyjaźni

Symbolem współpracy i współistnienia społeczności Cieszyna i Czeskiego Cieszyna jest Most Przyjaźni nad rzeką Olzą, stanowiący granicę państw. Podobnie nazwa i tego festiwalu Kino na Granicy odwołuje się do budowania mostów pomiędzy ludźmi.

- Otwarcie granicy to był moment, na który czekaliśmy z ostatecznym potwierdzeniem, że Kino na Granicy odbędzie się 21-26 sierpnia. Cieszyn i Czeski Cieszyn stały się znowu jednym miastem w nocy z 29 na 30 czerwca! Intensyfikujemy więc przygotowania. Współorganizatorami wydarzenia będą w tym roku oba miasta, bo pomoc wielu instytucji i służb miejskich będzie nam potrzebna, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo – mówi Jolanta Dygoś, dyrektorka festiwalu. - Z pewnością czeka nas inna, i pewnie historyczna edycja. Będziemy musieli respektować konieczne obostrzenia i zalecenia. Będzie mniej swobody, ale – mam nadzieję – równie dużo serdeczności i radości ze spotkania. Wiele zależy od uczestników i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz stosowania się do regulaminów, które właśnie tworzymy. Może jednak ten wakacyjny czas pozwoli na inne cieszenie się Cieszynami, które już się cieszą na przyjazd naszych festiwalowiczów i przygotowują wraz z nami liczne atrakcje.

 

22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. 

Czytany 428 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 lipiec 2020 11:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama