cinema.pl Artykuły

środa, 22 lipiec 2020 12:52

Nowa produkcja z Romą Gąsiorowską i Erykiem Lubosem - ruszył casting dla nastolatków do filmu "RÓJ"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

20 lipca na swoich profilach w social mediach Roma Gąsiorowska umieściła tajemniczą zapowiedź nowej roli. Tak ogłoszono otwarty casting online dla nastolatków z całej Polski, który jest prowadzony na stronie Filmroj.pl. Wiemy już, że będzie to thriller pt. „RÓJ” w reżyserii Bartka Bali, a u boku pięknej aktorki stanie Eryk Lubos. Dystrybucją są zainteresowani najwięksi dystrybutorzy kinowi, a produkcja będzie współfinansowana przez kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl.

 

W poszukiwaniu młodych aktorów!!! 

Twórcy filmu „RÓJ” poszukują dziewczynki w wieku 10-13 lat i chłopca w wieku 15-19 lat, oboje o skandynawskim typie urody. To niepowtarzalna szansa dla dzieci z całej Polski, bo casting jest prowadzony online bezpośrednio przez ekipę produkcyjną. To oznacza otwarte drzwi dla wszystkich nastolatków, którzy marzą o aktorstwie i mają odwagę podjąć wyzwanie. Za koordynację zgłoszeń i komunikacją między produkcją, a wybranymi dziećmi będzie odpowiadać krakowska agencja Outside. Więcej informacji o warunkach przygotowania selftape na www.filmroj.pl 

Ucieczka do wolności

„RÓJ” to bardzo mocna, trzymająca w napięciu opowieść, która poza wartką akcją niesie ważny ponadczasowy przekaz. Film opowiada o potrzebie wolności, ucieczki przed światem, który przerasta bohaterów, ale jest to także metafora naszych pragnień i niespełnionych nadziei. U podstaw historii leżą relacje między Matką (Gąsiorowska), Ojcem (Lubos) i dojrzewającymi dziećmi. Rodzina w ucieczce od cywilizacji podejmuje ekstremalną próbę stworzenia idealnej społeczności, opartej na idei wolności i samowystarczalności. Zdjęcia realizowane w dzikiej naturze Europy stworzą wyjątkowy klimat dla fabuły, która wciągnie każdego widza.  

”RÓJ" to niezwykła opowieść, która od pierwszego momentu pracuje we mnie na wielu poziomach. Scenariusz fascynuje, głównym bohaterem jest człowiek w zmaganiu z naturą, ale i sam ze sobą - Roma Gąsiorowska, aktorka.

”Emocjonalny oraz uniwersalny charakter filmu sprawia, że jestem bardzo ciekawy mojego Bohatera i tego, jak ta bardzo współczesna historia, się zakończy. [Eryk Lubos, aktor]

Chcę pokazać świat absolutnej wolności, o którym ludzie marzą, nie mając świadomości, jak wygląda naprawdę. Pokazać, że każda skrajność, nawet ta wynikająca z najszczerszych intencji, może skończyć się tragedią. Pozorny raj może okazać się piekłem - Bartek Bala, autor scenariusza, reżyser.

 

 

Zostań współproducentem filmu

„RÓJ” będzie pierwszą w Polsce produkcją pełnometrażową, której finansowanie ma się odbyć przez finansowanie społecznościowe (tzw. crowdinvesting). W zamian za wpłaty na poczet budżetu produkcji inwestorzy obejmą akcje w spółce Film RÓJ SA. Oznacza to, że staną się akcjonariuszami spółki i w przyszłości mogą liczyć na udział w zyskach z dystrybucji filmu. Producenci przewidują też szereg benefitów dla miłośników kina, m.in. artefakty z planu, obecność na planie filmowym czy na oficjalnej premierze.

Kampania crowdfundingowa wystartuje już w sierpniu. Promowana będzie na platformie Crowdway.pl. Jej cel to pozyskanie 1,93 mln zł na pokrycie kosztów produkcji.

Pierwszy klaps na planie padnie jesienią tego roku, a premiera filmu ma nastąpić rok później. Projekt nastawiony jest na sukces komercyjny, a jego solidny fundament stanowią: wysoko oceniony scenariusz, utalentowany reżyser, doskonała obsada aktorska oraz zainteresowanie największych polskich dystrybutorów kinowych. Pełnometrażowy format umożliwi szerokie możliwości dystrybucji – od kin, poprzez VOD, kończąc na emisji telewizyjnej. Film ma także bardzo duże szanse na dystrybucję międzynarodową.

Szczegółowe informacje o filmie i castingu na stronie: filmroj.pl. Informacje o starcie kampanii crowdfundingowej na crowdway.pl. 

Obsada

•Roma Gąsiorowska – aktorka pierwszoplanowa

Aktorka, która tworzy niezapomniane i oryginalne role, a jej charakterystyczna uroda i fizjonomia inspiruje polskich reżyserów. Ulubienica widzów i zdobywczyni wielu nagród na Festiwalach. Na ekranie zadebiutowała w filmie Jerzego Stuhra “Pogoda na jutro”. Dziś na swoim koncie ma ponad 30 ról filmowych, m.in. “Listy do M”, “Sala samobójców, “Wojna polsko-ruska”, “Ki” oraz seriale: “Pitbull”, “Londyńczycy” czy “Bado”.

•Eryk Lubos – aktor pierwszoplanowy

Swoim warsztatem i charyzmą przyciąga do kin tłumy widzów, tworząc niezapomniane kreacje. Zagrał w najpopularniejszych polskich produkcjach, m.in. “Underdog”, “Drogówka”, “Sztuka kochania”, “Wołyń”, “Moja krew”, “Pod Mocnym Aniołem” oraz serialach: “Ślepnąc od świateł” czy “Prawo Agaty”.

Twórcy

•Bartek Bala – reżyser i scenarzysta 

Reżyser młodego pokolenia, który w swoich projektach - poza wysokim poziomem warsztatu - prezentuje osobistą, autentyczną wrażliwość. Jego kino podejmuje tematy trudne i uniwersalne. Jednocześnie są to trzymające w napięciu, złożone historie, przedstawione w sposób, który jest dla widzów atrakcyjnym w odbiorze widowiskiem. Jego pierwszy pełnometrażowy projekt RÓJ został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Producentów w Katowicach za najlepszy projekt.

•Maciej Słowiński – współautor scenariusza

Absolwent Scenariopisarstwa oraz Organizacji Produkcji Filmowej w Łódzkiej Szkole Filmowej im. Leona Schillera. Certyfikowany konsultant scenariuszowy (konsultował ponad 30 różnych scenariuszy). W przeszłości dziennikarz portali m.in. o tematyce filmowej. Pracuje przy produkcji pełnometrażowych filmów fabularnych i krótkometrażowych form edukacyjnych oraz dokumentalnych. Zwycięzca konkursu na koncepcję scenariusza filmu biograficznego o generał Elżbiecie Zawackiej. Twórca bloga przygodyscenarzysty.pl 

Czytany 682 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 lipiec 2020 13:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Reklama