cinema.pl Artykuły

środa, 15 lipiec 2020 16:10

Rusza kino plenerowe w Parku Ulricha

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wola Park ponownie zaprasza mieszkańców Warszawy na Filmowe Ogrody, czyli pokazy kina plenerowego, które odbędą się w ramach Filmowej Stolicy Lata 2020. Projekcje w Parku Ulricha przy Wola Parku startują 16 lipca i potrwają do 3 września.

 

Repertuar Filmowych Ogrodów to przegląd różnych produkcji filmowych z ostatnich lat. W lipcu Wola Park zaprasza na seanse filmów: „Jedz, módl się, kochaj”, „Niezgodna” oraz „Narodziny gwiazdy”. Filmy będą wyświetlane przez okres wakacji i w pierwszym tygodniu września co czwartek w Parku Ulricha. Pierwszy pokaz odbędzie się 16 lipca o godzinie 21.30.

„Jedz, módl się, kochaj” z Julią Roberts w roli głównej to historia o kobiecie, która postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i wyrusza w podróż do Włoch, Indii oraz Indonezji. Z kolei „Niezgodna” to film z gatunku science fiction, w którym mieszkańcy są dzieleni na grupy ze względu na cechy charakteru. Lipcowe pokazy zakończą „Narodziny gwiazdy”, czyli wzruszająca opowieść o romansie między dogasającą gwiazdą muzyki country (Bradley Cooper) a początkującą wokalistką (Lady Gaga). 

– To kolejny raz, kiedy Wola Park dołącza do projektu Filmowa Stolica Lata, który od 15 lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku – Zależy nam na tworzeniu miejsc spotkań, w których sąsiedzi mogą wspólnie spędzać czas. Tym razem zapraszamy warszawiaków do Parku Ulricha na spotkania z gwiazdami światowej kinematografii.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 150 widzów, dlatego organizatorzy proszą wszystkich chętnych, aby wcześniej dokonali bezpłatnej rejestracji na wydarzenie w serwisie Facebook. 

 

W trosce o bezpieczeństwo widzów Wola Park dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim obecnym środki ochronne. Przy wejściu na teren imprezy udostępnione są środki dezynfekujące, również leżaki zostaną uprzednio zdezynfekowane. W kinie plenerowym można uczestniczyć zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Oznacza to, że wszyscy widzowie proszeni są o zakrywanie nosa i ust bądź zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry względem innych osób. Z myślą o komforcie wszystkich widzów organizatorzy proszą, aby osoby z temperaturą powyżej 37 stopni lub z innymi objawami chorobowymi nie przychodziły na wydarzenie. Co ważne Wola Park zapowiada, że pracownicy obsługi będą bezdotykowo mierzyć temperaturę wszystkim obecnym (po wyrażeniu przez nich zgody). Osoby z temperaturą powyżej 37 stopni zostaną poproszone o opuszczenie terenu kina plenerowego.

 

Pokazy przed Wola Parkiem organizowane są w ramach Filmowej Stolicy Lata, która w tym roku odbywa się już po raz 15. Wydarzenie nazywane jest największą imprezą filmową w plenerze w Warszawie. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

 

 

 

Więcej informacji:

Agata Piekarz-Urbaś, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel.: 517 057 545

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA oraz IKEA Bliżej (miejsce planowania i zamawiania artykułów wyposażenia wnętrz IKEA), Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy. 

W lutym 2020 roku ogłoszone zostały plany związane z projektem rewitalizacji Ogrodów Ulricha. Włączone w proces inwestycyjny zostaną zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Projekt ma na celu przywrócenie temu miejscu dawnego blasku. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, docelowo stworzy na tym terenie miejsce, które będzie wpisywało się w potrzeby całych rodzin. Przestrzeń będzie łączyła społeczną użyteczność przestrzeni – przeznaczoną na warsztaty, zajęcia edukacyjne i spotkania – z funkcją handlowo-gastronomiczną.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.

Czytany 503 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 lipiec 2020 16:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama